رفتن به بالا

تلفن : 0912-2062720


یونولیت کند سوز در ایران ورق تولید می شود.

اطلاعات فنی درباره یونولیت

یونولیت ها موادی هستند که از پلی استایرن (EPS) برش خورده شده توسط تجهیزات کامپیوتری به دست می آیند. EPS یک ماده عایق غیر سمی، سفت و محکم، با بسته بندی سلولی است که دارای رنگ سفید است و دارای درجه شعله ۱ تا  ۲۵ درجه است. پس از برش شکل، سطح با مواد سیمانی اصلاح شده با پلیمر پوشش داده می شود که بسیار خشک و سخت است. این یونولیت ها یا پلاستوفوم ها را می توان با استفاده از ابزار های ساده و معمولی، برش داد.

 

طریقه برش شکل های مختلف یونولیت

شکل های برش داده شده (یونولیت بسته بندی یا یونولیت ورقی ) معمولا به روکش چسبناک یا سطوح مصنوعی ماسه سنگی Redcoat®  آغشته می شوند. البته سطح باید تمیز و خشک باشد. و سپس با مواد سیمانی پوشانده می شوند.

در برشکاری و چسباندن سطوح Redcoat®  باید نکات زیر را رعایت کرد :

۱ – برای رنگ روکش Redcoat®  از رنگ های اکریلیک با کیفیت بالا استفاده کنید.

۲ – برای مهر و موم کردن: باید از یک سیلر اکریلیک مبتنی بر آب استفاده کرد. به عنوان مثال: امگا DecoStone Sealer، که خشک پاک می شود و می توان آنرا با اسپری، برس زده یا برش داد انتخاب خوبی است.

۳ – برای پوشش:  هنگام استفاده برای پوشش Redcoat® ، از یک عامل باند اکریلیک (مثال: امید اکریلیک باندر یا معادل آن) استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل سازنده را در رابطه با سازگاری، مخلوط کردن، برنامه کاربردی و غیره رعایت کرده اید.

 

ملاحظات طراحی

پودر ریخته گری Redcoat®    تزئینی برای کاربردهای بیرونی به سطوح گچ می باشد و برای استفاده غیر ساختاری طراحی شده است و از آنها معمولا در مورد ساخت و ساز جدید و یا در هنگام بازسازی، بیش از گرانول گران بها استفاده می شود.

 

احتیاط

  • قالب های پودر Redcoat® ، فقط برای تزئینات استفاده می شوند و هرگز در برنامه های کاربردی ساختاری استفاده نمی شوند.
  • پودر Redcoat® foam فقط برای استفاده بیرونی استفاده می شود و هرگز در کاربردهای داخلی استفاده نمی شود.
  • پلی کربنات Redicoat® که به نظر می رسد قادر به حمایت از وزن انسان می باشد، باید از نظر ساختاری حمایت و یا محافظت شود. این کار معمولا با فریم های فلزی یا چوبی انجام می شود.
  • Redicoat ® یک پودر به عنوان تزیین وزیبایی است و در برابر رطوبت و حرارت استحکام ندارد.
  • نصب Redicoat® نباید با عملکرد مناسب پنجره ها، درها، حفره ها و غیره تداخل داشته باشد.
  • Redicoat® قابل احتراق است. حفاظت از شعله یا دیگر منابع حرارت در طول عملیات طراحی و ذخیره سازی نکته ای بسیار مهم است.