قیمت یونولیت در بازار : یونولیت به ماده‌ای سفید رنگ، دارای تخلخل و بافتی سبک گفته می‌شود. یونولیت و یا آکاسیف کاربردهای مختلفی در صنایع، ساختمان‌سازی و تزئینات منازل و بسیاری از منابع دیگر دارد، که قیمت یونولیت از نوعی به نوع دیگر متفاوت است و به طور کلی همه انواع آن، در برابر رطوبت، گرما و سرمای خفیف تا شدید مقاوم هستند.

بلوک‌های سیمانی و تیرچه‌ بلوک‌ها در انواع مختلف‌شان، مدت زیادی است، که جای خود را به این متریال ساختمانی داده‌اند، چرا که ویژگی‌هایی همچون سبک بودن، ضربه‌پذیری، حجم زیاد، قیمت پایین، عایق بودن در برابر صوت و حرارت، ضد حریق بودن و… موجب برتری این محصول نسبت به دیگر محصولات در ساخت انواع یونولیت بسته بندی، یونولیت سقف، عایق‌های گرمایش از کف، دیوارهای یونولیتی و… شده‌اند.

کاربردهای یونولیت یا استایروفوم

این ماده سفید رنگ بسیار سبک، کاربردهای مختلفی داشته و امروزه بیشترین مورد مصرف آن را می‌توان در صنایع ساختمان‌سازی، یخچال‌های صنعتی و سردخانه‌ها دید. یونولیت‌های ساختمانی انواع بسیار متفاوتی دارند، که قیمت یونولیت در بازار بسته به میزان فشردگی، دانسیته و چگالی ذرات تشکیل دهنده یونولیت در شرکت‌های تولید کننده مختلف، متغیر می‌باشد.

انواع یونولیت‌های موجود در بازار

معمولا یونولیت‌های موجود در بازار به دو شکل کلی یونولیت‌های سقفی و یونولیت‌های کرومیتی هستند، که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربردهای متفاوتی نیز دارند. یونولیت‌های سقفی و کرومیتی، بسته به وزن، ضخامت و بسیاری از عوامل دیگر قیمت‌های متفاوتی دارند، که مشتریان با توجه به نوع نیازشان، از میان انواع یونولیت‌ها، نوع کاربردی آن را انتخاب می‌کنند، که در این صورت قیمت یونولیت فشرده و قیمت یونولیت ورق نیز متفاوت خواهد بود و به طور کلی نمی‌توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت .

قیمت یونولیت در بازار

معمولا یونولیت‌های کرومیت به منظور ساخت سقف و کاهش فولاد مصرفی در مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و از یونولیت‌های سقفی معمولا در عایق بندی‌های حرارتی و صوتی برای مکان‌های مختلف استفاده می‌کنند، که علاوه بر این موارد کاربردهای زیادی  در ساخت شیروانی‌های مختلف و عایق‌های آرماتور ساختمانی دارند.

باید توجه داشت که قیمت یونولیت کرومیت از نوع سقفی آن بسیار گران‌تر است، که این قیمت، بسته به میزان وزن یونولیت کرومیت متفاوت خواهد بود. یونولیت‌های کرومیتی بسیار بزرگ‌تر و سنگین‌تر هستند، که با توجه به افزایش وزن این نوع یونولیت‌ها، شاهد قیمت افزایش یابنده‌ای نیز خواهیم بود. جهت اطلاع از قیمت یونولیت در بازار در انواع مختلف آن، می‌توانید به فروشگاه‌های اینترنتی و کارخانه‌جات معتبر تولیدکننده یونولیت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...