یونولیت بسته بندی ایران ورق

  • مواد تشکیل دهنده یونولیت

مواد تشکیل دهنده یونولیت

یونولیت‌ ها فیبرهای سفید رنگ و بسیار سبکی هستند، که در برابر صدا، رطوبت و دما به عنوان یک عایق عمل می‌کنند. تهیه و تولید این پلیمر سفید رنگ، در پی فرآیندهای شیمیایی صورت می‌گیرد و مواد تشکیل دهنده یونولیت در این فرآیندها بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر یونولیت به این محصول در ایران، آکاسیف و پلاستوفوم نیز گفته می‌شود که در واقع اصلی‌ترین نام آن، پلی استایرن انبساطی است. 

کاربرد این محصول را می‌توان در عایق کاری و یونولیت بسته‌ بندی مشاهده کرد، که دسته‌بندی این کاربردها، خود نیز به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شوند، که با بررسی و آگاهی از آن‌ها، می‌توان به اهمیت استفاده از یونولیت و مواد تشکیل دهنده یونولیت پی برد. 

مواد اصلی تشکیل دهنده یونولیت 

هر آنچه که به عنوان مواد تشکیل دهنده یونولیت از آن استفاده می‌شود، مواد پلی استایرن است. تولید کنندگان یونولیت، این مواد را داخل قالب‌هایی که در قالب سازی تولید شده، می‌ریزند تا پس از منبسط شدن مواد در قالب مورد نظر، آن را برای استفاده در صنعت‌های مختلفی، روانه بازار کنند. در واقع مواد تشکیل دهنده یونولیت ، موجب می‌شود، تا یونولیت به دست آمده، به عنوان یک عایق بسیار خوب در برابر حرارت و صدا عمل کند.

پلی استایرن خود نیز در پس فرآیندهای شیمیایی به دست می‌آید، که در واقع نوعی پلیمر سفید رنگ با چگالی وزنی بسیار کم است، اما با وجود وزن بسیار کم، مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت، حرارت و صدا دارد.

کاربرد یونولیت

کاربرد یونولیت را از مواد تشکیل دهنده یونولیت می‌توان تشخیص داد، چرا که براساس مقاومت بالایی که پلی استایرن دارد، یونولیت نیز می‌تواند در زمینه‌های مختلفی به عنوان عایق عمل کند و موثر واقع شود. 

شرکت‌ها و کارخانه‌جات تولید کننده یونولیت، یونولیت را در اشکال مختلف به تولید می‌رسانند، که وزن، اندازه و ضخامت هر یک از یونولیت‌های ورقه‌ای، گرانول و بلوک با هم متفاوت هستند و کاربردهای متفاوتی نیز دارند. که به طور کلی می‌توان گفت یونولیت‌ها در ساخت سردخانه، ساخت دکور، ساخت ماکت و کاردستی، ساخت عایق‌های صوتی ،عایق‌های حرارتی و... کاربرد دارند.