رفتن به بالا

تلفن : 0912-2062720

پلی استایرنپلی استایرن ایران ورق مرغوبیت بالایی در میان انواع یونولیت و پلاستوفوم دیگر دارد.

پلی استایرن یک پلیمر معطر مصنوعی ساخته شده از استایرن منومر، یک مایع پتروشیمی می باشد. پلی استایرن  به دو صورت می تواند باشد: سفت و سخت و یا فوم.معیار اصلی پلی استایرن روشن است، سخت و شکننده.

پلی استایرن پلاستیکی ارزان قیمت و سخت است، و احتمالا تنها پلی اتیلنی است در زندگی روزمره شما بیشتر رایج است. در خارج از خانه ای که در حال استفاده از آن می باشید موارد زیادی وجود دارند که از پلی استایرن ساخته شده اند. اتومبیل های و هواپیماهای شبیه سازی شده از پلی استایرن ساخته شده، و خود یونولیت مجموعه ای از فوم مخصوص بسته بندی و عایق کاری  است. لیوان یکبار مصرف پلاستیکی از پلی استایرن تولید شده است. با این حساب در خیلی از قسمت های درون اتومبیل مثل دستگیره ها از این مواد استفاده می شود. همینطور در تولید وسایل بازی کودکان و بزرگسالان و اسباب آشپزخانه از این مواد بهره گرفته می شود.  همچنین بلوک یونولیت نوع پلی استایرن در ساخت و ساز به کررات مورد استفاده قرار می گیرد و دلیل آن هم سبک بودن وزنش و قیمت پایینش می باشد. در حالیکه بلوک های سیمانی وزنی حدودا ۱۵ کیلو دارند، وزن بلوک یونولیت بسیار ناچیز است و این اختلاف وزنی منجر به کاهش وزن کلی اختمان می شود. این بلوک می تواند قابل اشتعال  و یا  غیر قابل اشتعال باشد.
توان مقاومتی این بلوک در برابر حرارت و آتش سوزی فقط ۲۰ دقیقه است که باید ایمنی لازم به صورت ویژه ای در ساختمان هایی که از این مصلح استفاده می کنند، صورت گیرد. در غیر اینصورت حتی این بلوک ها دچار تغییر شکل می شوند و شکل و حجم خود را از دست می دهند. با این ححساب توصیه می کنیم از نوع مرغوب آن که در ایران ورق به فروش می رسد استفاده نمایید.

بلوک یونولیت پلی استایرن به علت وزن پایینش، مورد استقبال ساختمان سازها قرار گرفته است. علاوه بر کاهش وزن کلی ساختمان مزیت دیگر آن برای پیمانکاران ایمنی بالای بلوک پلی استایرن در برابر زلزه به علت باروز نبودن آن است.