یونولیت بسته بندی ایران ورق

  • مقالات

یونولیت ورقه ای

 یونولیت و پلاستوفوم ورقه ای با توجه به فشردگی یا چگالی کاربرد های مختلفی دارد. این کاربردها به شکل زیر می باشد.

 یونولیت ورقه ای دارای چگالی 80 به بالا در صنایعی مانند سرد خانه ها که نباید دمای بیرون وارد شود کاربرد دارد.

یونولیت و پلاستوفوم ورقه ای که دارای چگالی 60 به بالا می باشند را در صنایعی به منظور کنترل دمای محیط و همچنین به منظور عایق سرما و گرما استفاده می شود.

ادامه مطلب

یونولیت یا پلاستوفوم ورق فشرده

 یونولیت یا پلاستوفوم ورق فشرده نوعی از یونولیت است که به دلیل دانسیته یا چگالی بالایی که دارد، دارای وزن زیادی نیز می باشد.

از جمله مواردی که می توان از یونولیت فشرده استفاده کرد، صنایع مختلفی از جمله، یخچال سازی، ساختمان سازی، عایق سازی، درب های ضد سرقت، بسته بندی و مواردی از این دست میباشد.

می توان گفت بیشترین کاربرد یونولیت فشرده در عایق سازی صدا می باشد. این نوع یونولیت در ترکیب با پشم سنگ یا فوم های آکوستیک دیگر به خوبی می تواند از انتقال صدا جلوگیری کند.

ادامه مطلب

یونولیت گرد استوانه ای قطر

یونولیت یا پلاستوفوم گرد استوانه ای قطر در صنعت پل سازی به منظور پر کردن فضاهای خالی، و کاهش مصرف بتن و مصالح استفاده می گردد. یونولیت گرد استوانه ای معمولا در قطرهای مختلفی از 20 تا 90 سانتی متر قابل سفارش است. در بیشتر پروژه های پل سازی قطر 9 سانتی متر در طول 2 متر رایج می باشد.

در اصل یونولیت و پلاستوفوم از پلی استایرن انبساطی، طی مراحل و فرآیند های پتروشیمی ساخته و پرداخته شده است.

ادامه مطلب

یونولیت مجسمه سازی

یونولیت یا پلاستوفوم مجسمه سازی با یونولیت معمولی متفاوت است. به منظور درک بهتر این موضوع هر یک را به طور جداگانه برای شما شرح می دهیم.

پلاستوفوم معمولی که در اصل پلی استایرن انبساطی می باشد. طی گذراندن مراحلی به یونولیت تبدیل می گردد. برای اینکه پلی استایرن به شکل پلاستوفوم درآید در یک مرحله پخته می شود بعد از آن دانه های این متریال در برابر حرارت بخار آب قرار می گیرند. این عمل باعث می شود تا گاز پنتان مخفی در بین سلول های پلی استایرن خارج شده و باعث حجیم شدن این ماده می شود. یونولیت ها در بازار ایران معمولا با دانسیته یا چگالی دسته بندی می شوند. دانسیته یا همان درصد فشردگی یونولیت ها از 4 کیلوگرم بر متر مربع تا 40 کیلوگرم بر متر مربع می باشد.

ادامه مطلب

یونولیت ورق عایقی

 

 محصولی که توسط پلی استایرن انبساطی تولید می شود همان یونولیت یا پلاستوفوم ورق عایق می باشد.

برای تولید پلاستوفوم ورق عایق معمولا دانه های پلی استایرن انبساطی به وسیله بخار آب یک بار پخته می شوند و به هم می چسبند. در این صورت ورق های پلاستوفوم عایق و یونولیت تولید می شود.

ادامه مطلب