ایران ورق

یونولیت سقفی چیست :  یکی از نوین‌ترین و جدیدترین روش‌هایی است که امروزه از آن برای ساخت سقف‌های ساختمانی استفاده می‌شود. این نوع یونولیت در انواع مختلفی تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد، که شناخته‌ترین و پر کاربردترین آن‌ها، یونولیت سقفی نسوز است، که در ادامه‌ی مطلب راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

استفاده از این سقف‌ها مزایای بسیار زیادی برای سازندگان دارد، که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به  افزایش سرعت در کار، کاهش هزینه و… اشاره کرد. یکی از مهم‌ترین مزایای یونولیت سقفی نسوز، عایق بودن آن در برابر صدا و گرما است،  که مانع از عبور گرما از بیرون به داخل و بالعکس می‌شود.

یونولیت سقفی نسوز

یونولیت سقفی چیست : از این نوع یونولیت همچون یونولیت بسته بندی ، بیشتر برای طراحی‌های داخلی و سقفی استفاده می‌شود، شیار‌هایی در قسمت فوقانی این یونولیت وجود دارد، که امکان گچ ‌بری‌های زیبایی بدون نیاز به رابیتس را برای سازنده فراهم می‌آورد. یونولیت های سقفی نسوز در انواع و طرح‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند، که نمونه‌هایی از آن‌ها به صورت بلوک‌های ورقی و سقفی تولید و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند.

کاربرد‌های یونولیت سقفی نسوز

یونولیت سقفی چیست : یونولیت سقفی نسوز ، به علت داشتن ویژگی‌های بارزی مانند  به صرفه بودن، عایق بودن، سبک کار بودن در ساخت و ساز‌های ساختمانی، طرفداران زیادی را از آن خود کرده است، همچنین همانظور که در بحث کاربرد یونولیت در ساختمان سازی صحبت شد، از یونولیت های سقفی نسوز برای پرکردن فاصله‌های تیرچه بلوک در سقف، فنداسیون بندی ساختمان، عایق بندی برخی از قسمت‌های ساختمان بخصوص کف و دیوارها استفاده می‌شود.

ساختار یونولیت سقفی استاندارد(یونولیت نسوز)

یونولیت سقفی چیست : کوچک‌ترین نقص در طراحی، تولید و نصب این یونولیت ها ،  خساراتی را برای ساختمان‌ها بوجود می‌آورد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به اتلاف انرژی، عدم عایق بودن آن از لحاظ صدا همچنین اختلال و ضعف در مدیریت کار و پروژه اشاره کرد. حتما و حتما باید به استاندارد بودن یونولیت‌ها در انواع مختلف، همانند یونولیت سقفی نسوز و… دقت کرد، چرا که کوچک‌ترین سهل انگاری در عدم کیفیت این یونولیت‌ها خسارات هنگفتی را روی دست شما خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

Call Now Button