آشنایی با کولر های STYROFOAM) EPS): کولر های EPS نوعی یونولیت جعبه ای هستند که از  فوم پلی استایرن ساخته شده اند و معمولا برای حمل کالاهای بسیار حساس به حرارت،  نمونه های بسیار حساس آزمایشگاهی ، نمونه های گیاهی فاسد شدنی و غذاهای دریایی منجمد استفاده می شوند.

ویژگی های کولر های STYROFOAM) EPS)

آشنایی با کولر های STYROFOAM) EPS): از ویژگی های مهم این کولر ها می توان اقتصادی بودن ، بادوام  بودن، وزن سبک آنها ، دارا بودن CFC رایگان و مناسب بودن آنها  برای حمل و نقل های  داخلی و بزرگ  نام برد.

در ادامه این مقاله به تشریح کامل و دقیق سایر ویژگی های کولر های EPS خواهیم پرداخت.

 

• ظرفیت عایقی کولرهای EPS:

ویژگی  عایق بندی حرارتی کولر های EPS باعث تازه نگه داشتن مواد غذایی

و جلوگیری از تراکم آن ها در طول مدت زمان حمل و نقل می شود.

 

• طول عمر کولرهای  EPS :

دیواره های عایقی کولرهای     EPS در برابر  رطوبت و گرما  بسیار مقاوم هستند و همین امر موجب افزایش طول عمر EPS ها شده است.

 

• سبک وزن بودن کولر های EPS :

تقریبا ۹۸٪جعبه کولرهای  EPS را هوا تشکیل داده است و همین امر موجب شده است که EPS یکی از سبک ترین مواد بسته بندی ممکن  تلقی شود.

 

• تطبیق پذی و قابلیت های طراحی کولر های EPS :

این کولرها متناسب با کوچکترین یا بزرگترین موادی که قرار است داخل آنها قرار گرفته شود ،در ابعاد مختلف قابل طراحی و ساخته شدن هستند. استفاده از  آخرین تکنیک های طراحی کامپیوتری کمک می کند به اینکه ابعاد بسته بندی ها به حداقل رسیده  و در عین حال ۱۰۰٪ مناسب و مطمئن باشد. این کولر ها در تمام ابعاد و حجم ها قابل سفارشی سازی هستند.

 

داده های زیست محیطی بسته بندی:   (مزایا و معایب EPS  ها در برابر محیط زیست)

 

در سال های اخیر، توجه به  محیط زیست و مقابله با آلودگی های زیست محیطی در تمام بخش های صنعتی و تولیدی افزایش چشم گیری یافته است. اگر الگوهای رفتاری جامعه مدرن مصرف کننده گان دهه اخیر  را در نظر بگیریم، کسانی هستند که معتقدند بسته بندی ها در همه شکل های مختلف به طور کلی تاثیر منفی بر محیط زیست و سلامت آن دارد. گاهی اوقات پلاستیک ها  و بسته بندی های پلاستیکی به عنوان علت اصلی بسیاری از مشکلات و آلودگی های زیست محیطی مورد هدف قرار می گیرند. اما واقعیت، پیچیده تر از این حرف ها است.زمانی می توان این نوع بسته بندی ها را حدف کرد که جایگزین مناسب تر و سازگار تری با محیط زیست در نظرگرفته  شود.

کولرهای  EPS و محیط زیست

کولرهای EPS  از لحاظ فنی قابل بازیافت هستند، اما در عمل قابل بازیابی در هر نقطه ای نیستند.

(۹۸٪)  EPS تقریبا به طور کامل از هوا تشکیل شده است ، همین امر  موجب کاهش استفاده از منابع مضر  در ساختار EPS شده است.

EPS  از پنتان و  گاز طبیعی، به عنوان عوامل دمنده  استفاده کرده و از HFC ها و CFCs  و دیگر مشتقات کلر که برای محیط زیست مضر هستند هرگز استفاده نمی کند.

EPS به عنوان یک  ماده کاملا بی اثرشناخته شده و برای تماس با مواد غذایی و نیز دفع زباله ها ایمن است.

در پایان می توان به این نکته مهم اشاره کرد که EPS ها هم  اثرات منفی خاص خود را دارند اما   به دلیل کاربرد بسیار زیادی که در سیستم حمل و نقل مواد حساس دارند ،معمولا  از اثرات منفی آنها چشم پوشی میشود.

 

اما در پایان باید به این سوال پاسخ دهیم که چرا این مواد را تولید کرده و می فروشیم؟

با توجه به اینکه هنوز در بسیاری از موقعیت ها، EPS بهترین راه حل برای نیازهای عایقی و بهترین گزینه برای بسته بندی و حمل و نقل مواد حساس است، و همچنینEPS  نسبت به سایر موارد مشابه احتمال آسیب زیست محیطی کمتری داشته واز نظر اقتصادی به صرفه است، کماکان در حجم وسیعی تولید شده و به فروش می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...