در بحث آشنایی با یونولیت و کاربردهای آن می‌توان به صورت گسترده و اختصاصی در چندین مقاله‌ی کاملا جامع به شرح انواع آن پرداخت. اما اینبار قصد داریم تا به طور اختصاصی شما را با جعبه یونولیت و کاربردهای آن آشنا کنیم. همراه ما باشید.

جعبه یونولیت چیست؟

یونولیت را ممکن است شما با نام پلاستوفوم، فیبر سفید و یا پلی استایرن انبساطی بشناسید (پلی استایرن چیست؟)، اما به طور کلی محصولی سفید رنگ که از ماده پلی استایرن به وجود آمده است را پلی استایرن انبساطی و یا همان یونولیت می‌گویند. یونولیت برخلاف ظاهر ساده و حجم سبکی که دارد، کاربردهای بسیاری دارد و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همیشه بحث دسترسی به یک عایق مطمئن دغدغه‌ای بسیار مهم برای بشر بوده است. انتظار افراد از یک عایق یا حفظ گرما و یا حفظ سرما و بالعکس حفاظت در برابر ورود سرما به یک محوطه و یا حفاظت از ورود گرما بوده است.

اما این کل انتظاراتی نیست که افراد از عایق‌ها دارند، چرا که گاها صدا و رطوبت نیز مزاحمت‌هایی را ایجاد می‌کنند که باید به کمک یک عایق از ورود آن‌ها به داخل یک محوطه جلوگیری کرد. قطعا با این اوصاف شما تصور می‌کنید که برای داشتن یک عایق در برابر سرما، گرما، صوت و یا رطوبت باید کلی هزینه کنید، اما این تصور کاملا اشتباه است چرا که محصولات یونولیتی و به ویژه محصولات ایران ورق به تنهایی عایق‌های بسیار خوبی در برابر موارد آزاردهنده هستند و قیمت‌های بسیار پایینی نیز دارند.

قطعا تا صحبت از عایق‌ها به میان می‌آید، شما یک ساختمان و درها و پنجره‌ها و دیوارهای آن را در ذهن‌تان تصور می‌کنید. این تصور کاملا درست است، چرا که یونولیت‌ها در چند سال اخیر توانسته‌اند به عنوان عایق‌هایی تضمینی در صنعت ساختمان‌سازی پرکاربرد عمل کنند، اما کل ماجرا به صنعت ساختمان سازی ختم نمی‌شود و صنعت یونولیت بسته بندی از ارائه محصولی به نام جعبه یونولیت حرف می‌زند که می‌تواند به عنوان یک عایق در برابر رطوبت، سرما و گرما عمل کند و از انواع میوه‌ها، مواد غذایی و انواع خوراکی‌هایی که قرار است در مسافت‌های طولانی آن‌ها را به همراه داشته باشید، محافظت ‌کند و کیفیت محصولات خوراکی و… را در سطح اولیه تا زمان مصرف نگه ‌دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...