پیشرفت هایی که در زمینه ی تکنولوژی و علم رخ می دهد منجر به افزایش امکانات در حوزه های کاری متعدد شده است. تابلوسازی نیز از این قاعده مستثنی نیست و به واسطه ی وجود دستگاه هایی پیشرفته مانند برش لیزری، حروف ساز، CNC، PVC و …. امکان ساخت انواع حروف به صورت سه بعدی و برجسته با روش ها و نام های متعدد فراهم شده است.

با استفاده از این دستگاه ها به راحتی می توان در کمترین مدت زمان حروف برجسته ساخته و بر روی تابلو نصب کرد. تابلوهای تبلیغاتی موجود در معابر شهری انواع متعددی داشته و از متریال های گوناگونی ساخته می شوند که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند. هریک از این تابلوها از نظر نوع انتشار نور و همچنین تنوع رنگ متفاوت می باشند.

حروف برجسته ای که بر روی تابلوهای تبلیغاتی درج می شوند انواع مختلفی دارند که هر یک دارای نام خاص خود می باشند از جمله حروف برجسته وکیومی، حروف برجسته یونولیتی و … . یونولیت کاربردهای متنوع و انواع مختلفی دارد از جمله یونولیت بسته بندی، یونولیت دانه ریز و … .در این مطلب قصد داریم در مورد حروف یونولیتی صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

معرفی حروف یونولیتی

در تابلوسازی از یونولیت برای ساخت حروف برجسته و زیر کار استفاده می شود. ماده ی اصلی که در تابلوهای یونولیتی مورد استفاده قرار می گیرد نوعی یونولیت ورق فشرده و دانه ریز می باشد. حروف یونولیتی پس از طراحی آماده سازی شده و در نهایت با استفاده از دستگاه برش لیزری، برش داده می شوند. زیرساز می تواند از جنس چوب، ورق کامپوزیت، پی وی سی و … باشد. حروف یونولیتی برش داده شده بر روی زیرساز قرار خواهند گرفت.

تابلو حروف یونولیتی

تابلو یونولیت به تابلویی گفته می شود که حروف برجسته مندرج بر روی آن از جنس یونولیت باشد. تابلوهای یونولیتی علاوه بر وزن کم ارزان قیمت بوده و قابل ترکیب با انواع متریال می باشند. همچنین حروف مندرج بر روی این نوع تابلوها رنگ پذیری بالایی داشته و می توان از رنگ های اکریلیک و پلاستیکی برای رنگ کردن آن ها بهره برد. مزیت دیگر ارزان بودن این نوع تابلوها نسبت به سایر متریال و مدل ها است.

تابلو حروف یونولیتی توسط یران ورق به عنوان تابلو مقرون به صرفه به فروش میرسد.

 

انواع حروف یونولیتی

o حروف یونولیتی ساده

در این روش تابلو یونولیتی فقط از یونولیت برای ساخت حروف برجسته استفاده می شود. این حروف به دلخواه و طبق سفارش مشتری رنگ خواهند شد.

o حروف یونولیتی برچسبی

این روش جذابیت بیشتری نسبت به روش ساده دارد. طرح های استیکری متعددی توسط کاتر پلاتر و چسب یونولیت بر روی یونولیت چسبانده می شود. استیکرها قابلیت چسبندگی بر روی انواع سطوح را داشته و به صورت شب رنگ و یا روز رنگ ساخته می شوند. رنگ و طرح های این استیکرها تنوع فوق العاده ای دارد.

o حروف یونولیتی پلکسی

در این روش از ورق پلکسی گلاس به عنوان متریال مکمل استفاده می شود. پس از برش حروف یونولیتی توسط دستگاه برش طرحی که آماده شده بر روی پلکسی نیز برش داده می شود. سپس برای چسباندن حروف پلکسی گلاس بر روی یونولیت از چسب های مخصوص استفاده می شود. ورق های پلکسی زیبایی و براقی خاصی دارند به همین دلیل این نوع حروف برجسته یونولیتی بسیار پرطرفدار و پرکاربرد می باشند.

مزایای حروف یونولیتی

 قابل بازیافت هستند. یونولیت پس از بازیافت تبدیل به نوعی کربن فعال می شود که در فیلترهای آب مورد استفاده قرار می گیرد.

 سبک بوده و حمل و نقل آن ها راحت است.

 در برابر اشعه UV مقاوم هستند.

 باعث کاهش مصرفه سایر مواد مانند فولاد و آهن می شود.

 مقرون به صرفه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...