خط تولید یونولیت : یونولیت و یا همان پلاستوفوم  که در ایران بیشتر با این نام شناخته شده است، بیش از 7 دهه است، که از تولید آن در جهان می‌گذرد، که متاسفانه در این 7 دهه، ایران کم‌تر از یک دهه است، که در صنعت ساختمان سازی خود از آن استفاده می‌کند.

در چند سال اخیر بسیار فعالانه عمل کرده است، به طوری که صنعت ساختمان سازی و یونولیت در یک راستا حرکت می‌کنند و  یونولیت به بخشی جدایی ناپذیر از این صنعت تبدیل شده است.

البته ناگفته نماند، که در صنایع مختلف دیگری همچون بسته‌بندی یونولیت بسته بندی ، ساخت سردخانه، ساخت عایق‌های حرارتی، عایق رطوبت، عایق صدا و… از یونولیت استفاده می‌شود و خط تولید در همه‌ی این بخش‌ها، محصولات متنوعی را تولید و وارد بازار فروش می‌کند. نام دیگر این محصول که ورق‌هایی سفید رنگ و سبک هستند، در خارج از ایران، پلی استرین انبساطی است، که در ایران به آن یونولیت و یا پلاستوفوم می‌گویند.

ویژگی‌های بارز خط یونولیت

خط تولید را می‌توان با چند ویژگی بارز شناخت؛ تولید انواع یونولیت در کنار داشتن دانسیته کم و زیاد و همینطور تمام اتوماتیک بودن دستگاه‌ها و تولید یونولیت، از جمله این ویژگی‌ها هستند.

ظرفیت خط یونولیت

ظرفیت تولید با توجه به پایین و یا بالا بودن چگالی بلوک‌های یونولیت مشخص می‌شود، که اگر چگالی پایین باشد، در هر یک ساعت، خط تولید ظرفیت تولید 10 بلوک یونولیت را دارد، اما اگر چگالی بالا باشد و تولید سقفی انجام شود، خط تولید در هر ساعت، ظرفیت 40 ال 50 قطعه یونولیت را دارد.

کشور سازنده

کشور سازنده انواع یونولیت‌ها، چین می‌باشد.

مواد اولیه

آنچه که به عنوان مواد اولیه در خط تولید در جهت تولید پلاستوفوم به کار برده می‌شود، گرانول پلی استایرن انبساطی است.

تجهیزات اصلی خط یونولیت

از جمله تجهیزات تولید  می‌توان به سیستم سیلو، ماشین برش معمولی، ماشین قالب‌زنی بلوک، ماشین انتقال مواد، ماشین بازیافت(جهت جمعآوری ضایعات)، ماشین برش سی ان سی، که مخصوص برش یونولیت در اشکال مختلف و برش‌های عمودی و افقی است، اشاره کرد،  که ماشین برش معمولی را برای برش ورقه‌ای بلوک‌های یونولیت استفاده می‌کنند و در خط تولید از این دستگاه می‌توانند به صورت اختیاری استفاده کنند و همچنین برای تبدیل دوباره ضایعات به گرانول، می‌توانند به طور اختیاری از ماشین بازیافت EPS استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...