صندلی یونولیتی یا هپی چیر نوعی صندلی راحتی از جنس چرمی، پارچه ای، مخمل و … می باشد که با یونولیت دانه ریز یا گرانول یونولیتی پر شده است. تمامی این صندلی ها یا مبل های شنی از خرده های یونولیت پر شده و پس از مدتی به دلیل تحمل وزن و سایر علل نیاز به شارژ مجدد دارند.

صندلی یونولیتی چیست؟

وزن کل صندلی های یونولیتی 3 الی 4 کیلوگرم بوده و فضای کمی را اشغال می کنند. همچنین در انواع سایزهای یک نفره، دو نفره، سه نفره، نوجوان، بزرگسال و … تولید شده و کاربردهای مختلفی دارند. همانطور که گفته شد پس از مدتی این صندلی ها نیاز به شارژ مجدد دارند بنابراین کاربر باید یونولیت بسته بندی دانه ریز که به صورت کیلویی فروخته می شود را خریداری کرده و داخل صندلی را مجدداً پر کند.

لازم به ذکر است که پس از دو الی سه بار شارژ کردن مبل دیگر نیازی به شارژ مجدد نخواهد بود زیرا صندلی فرم خود را به صورت دائم حفظ خواهد کرد.

مزایای صندلی یونولیتی

1. دارای مقاومت و تحمل وزن بالا

همانطور که گفته شد هپی چیرها از خرده های یونولیت پر شده اند. یونولیت ماده ای سبک وزن و در عین حال مقاوم در برابر فشار و وزن بالا است.

2. سبک و قابل حمل

این محصول به اندازه ای سبک است که یک نفر به تنهایی می تواند به راحتی آن را جابجا کند.

3. قابلیت تغییر به حال های مختلف درازکش، صندلی و لمی

کاربر می تواند فرم صندلی را تغییر داده و روی آن دراز بکشد یا لم دهد. این ویژگی در هنگام تماشای تلویزیون بسیار کاربردی است.

4. قابل شست و شو

تمیز کردن صندلی یونولیتی چرمی از سایر جنس ها مانند پارچه ای یا مخمل راحت تر است اما انواع مخملی و پارچه ای نیز قابل شست و شو می باشند پس نگرانی در مورد نحوه ی تمیز کردن وجود نخواهد داشت.

5. تنوع رنگ و مدل بالا

صندلی یونولیتی در انواع مدل ها و رنگ های سفید، مشکی، قرمز، صورتی، آبی، سبز، نارنجی و … تولید می شود. شما می توانید رنگی متناسب با دکوراسیون داخلی خود سفارش دهید. هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ و مدل وجود ندارد. علاوه بر این روکش ها از جنس های مختلف خز، پارچه ای، چرمی، مخمل و … تهیه می شوند.

6. قابل تعمیر

همانطور که گفته شد پس از مدتی یونولیت کیفیت اولیه خود را از دست می دهد اما این به معنای غیر قابل استفاده شدن صندلی نیست. شما می توانید به راحتی در منزل صندلی را تعمیر کرده و برای مدت طولانی از آن استفاده کنید.

7. مناسب برای سنین مختلف

هپی چیر بهترین وسیله برای استراحت کردن، مطالعه و تماشای تلویزیون برای تمامی سنین می باشد. گرانول یونولیت به کار رفته در این صندلی ها انعطاف پذیر بوده و گودی کمر را پر می کند. این یونولیت های دانه ریز با طرز نشستن فرد حرکت می کنند در نتیجه متناسب با ارگونومی بدن در حالت استاندارد قرار می گیرند. به صندلی های یونولیتی کیسه شنی طبی نیز گفته می شود. پزشکان ارتوپد معمولاً برای زنان باردار، افراد سالمند و افراد دارای مشکلات کمر و ستون فقرات این نوع صندلی را تأیید می کنند.

8. قابل استفاده در منزل و محل کار

ایران ورق مرکز تولید و فروش این محصول است. می توان در منزل و حتی محل کار از صندلی یونولیتی استفاده کرد زیرا رنگ بندی شاد این صندلی ها محل استراحت شما را شاد کرده و موجب تنوع بصری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...