قالب یونولیت : قالب های مابین و عایق حرارتی(کرومیت) چه هستند؟این نوع قالب ها، بلوک ها و یا پانل های استایرن انبساطی میان تهی هستند که به صورت دیواره های داخلی یا خارجی در یک ساختمان مسکونی یا جاری بکار گرفته می شوند.

فولادهای تقویت شده در بین حفره های داخلی بین لایه های فوم برای استحکم بتن افزوده می شود. این امر موجب می شود تا بتن به صورت یک هسته مجزا و کاملا سخت درآید و پانل های فوم درجای خود ثابت می مانند. انجام این امور باعث صرفه جویی در انرژی بدون نیاز به افزودن عایق های دیگر می شود.

به چه دلیل بلوک های یونولیت سقفی از دیگر انواع کرومیت ها بهتر و مفیدتر هستند ؟

همه کرومیت ها مثل همدیگر نیستند، بلکه بلوک سقفی بسیار سریعتر و قویتر می باشد زیرا سیستم های BATTENING با چند کانکتور فراهم می نماید که در محل های لازم چفت و بست شده و باعث می گردد دیوار به صورت کاملاً ثابت باشد و همانند یک دیوار معمولی عمل می کند.

بلوک های یونولیت سقفی نیز عملکردی گرمایشی به میزانی بیشتر R3.74 نسبت به سایر کرومیت ها دارند.

صاحبان ساختمان ها چگونه می تواند از این نوع ساخت استفاده مناسب تری داشته باشد؟

ساختمان هایی که با یونولیت های سقفی ساخته شده اند در مقایسه با سایر ساختمان ها با وجود داشتن هسته ای بتنی پیوسته، بسیار ایمن تر هستند. به صورتی که مقاومت و ایمنی خود را در مقایسه با بلایای طبیعی به خوبی نشان داده و می دهند. دارندگان این نوع ساختمان ها میتوانند به میزان ۴۵% از هزینه های گرمایشی و سرمایشی را در مقایسه با سایر ساختمان ها کاهش دهند

محدودیت های طراحی ساختمان ها با بلوک یونولیت سقفی

استفاده از این نوع یونولیت ها دارای محدودیت های کمی می باشند. زیرا با استفاده از این یونولیت ها میتوان یک قالب بندی ساده و سبک را انجام داد و سپس فضاهای بین یونولیت ها را با بتن و فولاد تقویت شده پر نمود.

بلوک یونولیت سقفی همچنین دارای نوارهای خزدوزی در هر ۲۰۰mm موجود در پانل است که به شما اجازه می دهد تا پیچ را به هر دو طرف بلوک مستقیما ثابت کرده و هر روکاری را وصل نمایید. بلوک یونولیت سقفی بیشترین محدوده طراحی را با بیشترین استحکام ایجاد می کند. هیچ گونه محدودیتی برای قالب یا سبک آن وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...