معرفی یونولیت : یونولیت پلاستیکی فشرده می باشد که در سال ۲۰۱۳ در دسته محصولات پر مصرف صنعتی در حوزه ساخت و ساز و ساختمان قرار گرفت.

ساختار اولیه یونولیت که به پلی استایرن نیز شناخته می شود، گرما نرماست. بدین معنا که ماده اولیه یونولیت بسیار منعطف بوده و در دمای تقریبا ۲۱۲ درجه فارنهایت که معادل با ۱۰۰ درجه سانتیگراد است تولید می گردد. این عامل سبب شده محصول به حالت یونولیت فشرده در ظواهر مختلف تولید شود. نقطه قوت یونولیت به خاصیت ضربه پذیری ان برمی گردد که همین عامل سبب به کارگیری آن در تولید انواع اسباب بازی کودکان شده است. یونولیت در انواع مختلفی تولید می شود و ایران ورق توانایی تولید این محصول در حجم بالا را دارد.

موارد مصرف یونولیت

در معرفی یونولیت باید بگوییم که یونولیت به شکل پلاستوفوم ورقی و در نقش عایق کاربر گسترده ای در ساختمان سازی دارد. همانطور که در بحث معرفی ورق یونولیت بیان شد، ورق پلاستوفوم زیر سقف یا در دیواره ها تعبیه می شود و مقاومت حرارتی و صوتی بالایی را میان بین سطوح داخلی و خارجی ایجاد می نماید. پلاستوفوم کاربرذد فراوانی هم در انواع مصالح ساختمانی همچون پانل ها و فوم بتن عایق دارد. همچنین در فوم های درون آجر و ورقه های درون سفال نیز از این نوع بونولیت بهره گرفته می شود. همچنین در ساختمان هایی با ارتفاع زیاد و سوله ها، از یونولیت ورقی به جای عایق حرارتی استفاده می شود.

یونولیت علاوه بر صنعت ساختمان سازی، در صنایعی که نیاز به اتصالات مکانیکی است و نیز در فراِندهای لیتوگرافی افست یا چاپ و حتی در صنایع آشپزخانه هم مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این ها، یونولیت جایگزین مناسبی برای پوسترهای تبلیغاتی و بیلبوردهای سطح شهر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...