رفتن به بالا

تلفن : 0912-2062720

معرفی یونولیتیونولیت از کجا بخرم

معرفی یونولیت

در ایالات متحده و آمریکا، واژه یونولیت که همان پلاستوفوم یا آکاسیف می باشند، به ماده ای معمولا سفید رنگ اطلاق می شود که از فوم پلی استایرن گسترش یافته (EPS) ساخته می شود. این ماده با نام اصلی پلی‌استایرن انبساطی اولین بار توسط آلمان نازی در جنگ جهانی دوم برای ساخت پل های شناور روی آب ساخته شد. این ماده که یک پلاستیک فشرده محسوب می شود در بسیاری از کشورهای آمریکای شمالی با نام استایروفوم ( (Styrofoam شناخته گردیده است. یونولیت در سال ۲۰۱۳ به عنوان بیشترین محصول استفاده شده در جهان در صنعت تخصصی ساختمان و مصالح ساختمانی معرفی شده است.
فوم پلی استایرن خود به تنهایی از پلی استایرن اکسترود شده ( فناوری XPS) بدست می آید که در دیوارها و سقف ساختمان ها به عنوان عایق حرارتی و آب استفاده می شود. این ماده، ماده ای سبک و متخلخل است که در بسته بندی نیز کاربرد دارد.

تاریخچه یونولیت

در سال ۱۹۴۷، محققان آزمایشگاه فیزیک DOW در آمریکا روش ساخت فوم پلی استایرن را کشف کردند. به رهبری ریم مکینتیر، آنها یک روش را که برای اولین بار توسط کارل جورج مونترز، کارگردان سوئدی مورد استفاده قرار می گرفت را کشف کردند. Dow حق انحصاری برای استفاده از اختراع را به دست آورد و روش هایی را برای تولید مقادیر زیادی از پلی استایرن اکسترود شده به عنوان یک فوم سلولی که مقاومت در برابر رطوبت دارد، پیدا کرد.
ساختار اولیه پلی استایرن را مشتقات پتروشیمی مانند پروپان و استایرن تشکیل می دهد و این محصول در دمای حدود ۲۱۲ درجه فارنهایت (۱۰۰ درجه سانتیگراد) تولید میشود. یکی از خواص یونولیت که نقطه قوت آن محسوب می شود، ضربه پذیری آن می باشد که همین باعث استفاده این ماده در ساخت اسباب بازی شده است.

کاربرد یونولیت

از یونولیت جهت عایق‌سازی، صنایع بسته بندی، صنایع اسباب بازی، صنایع ساختمانی، سوله سازی، صنایع دستی، بسته‌بندی ابزارهای حساس الکتریکی و مکانیکی، ساخت یخدان جهت مسائل پزشکی، صنایع هنری، حمل محصولات دریایی، مباحث آموزشی، بیلبردهای تبلیغاتی و… استفاده می‌شود. انواع یونولیت را می توانید از مجموعه ایران ورق تهیه نمایید.