در میان انواع یونولیت ‌ها به نوعی از یونولیت و یا پلاستوفوم به نام یونولیت دیواری برخورد می‌ کنیم که در چندین زمینه بخصوص، کاربرد دارد، به طوری که نمی ‌توان از این نوع یونولیت همانطور که از نام آن پیداست در هر کجا استفاده کرد.

در واقع یونولیت دیواری نوعی از یونولیت است که در دیوار به کار برده می ‌شود، حال ممکن است شیوه به کار گیری این نوع پلاستوفوم در دیوار متفاوت باشد، به طور مثال در برخی از مواقع ممکن است، همانند بلوک ‌های سیمانی و یا سفالی در داخل دیوار قرار بگیرد و یا در مواردی دیگر بر روی دیوار به عنوان یک عایق صوتی و یا حرارتی نصب شود.

مزایای استفاده از یونولیت دیواری

با توجه به نوع ساختار این نوع یونولیت، که یک ساختار میکرو شبکه داخلی لانه زنبوری است، اینطور می توان گفت که بسیار سبک و در عین حال بسیار سفت  و سخت است، چرا که 98 درصد ساختار آن را هوا تشکیل داده است و همین امر موجب شده است، تا بتواند از ورود سر و صدا به داخل ساختمان جلوگیری کند.

سرعت ساخت این ماده بسیار بالا است  و معمولا در هنگام عایق بندی دیوار با هدف عایق بندی حرارتی و صوتی از آن استفاده می‌شود، چرا که قدرت و استحکام بالای این ماده در عین حال، سبک بودن آن، موجب شده است، تا در کنار نصب آسانی که این عایق دارد، در مکان‌ های مختلفی همچون: انبار ها، ساختمان ‌های تجاری و نهادی، بیمارستان‌ ها و ساختمان‌ های مسکونی از آن‌ استفاده شود.

علاوه بر موارد گفته شده، لازم به ذکر است، که از یونولیت دیواری می‌توانید در یک ساختمان و بین دو دیوار از آن، به عنوان درز انقطاع استفاده کنید.

از آنجایی که از پلاستوفوم دیواری در مصارف مختلف استفاده می‌شود، شکل رایج آن را می ‌توان در مواردی همچون: فوم دیوار پوش، فوم دیوار تزئینی، دیوار پوش فوم و… مشاهده کرد، که هر کدام از این‌ها برای پوشش سطح دیوار در منازل مسکونی و یا ادارات با کاربرد های متفاوتی ظاهر می ‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...