از یونولیت های ورقی در ساختمان ها به عنوان یک عایق دایمی استفاده می شود. از این پلاستوفوم به عنوان عایق در دیوارها و سقف های ساختمان های جدید استفاده می شود.

به انواعی از آنها که در دیوار استفاده می شود یونولیت دیواری و به آن نوعی از یونولیت ها که در سقف ها مورد استفاده قرار می گیرد یونولیت سقفی گفته می شود. از این محصول های ورقی در ساختمان ها به عنوان یک عایق دایمی استفاده می شود. از این این محصول به عنوان عایق در دیوارها و سقف های ساختمان های جدید استفاده می شود که به انواعی از آنها که در دیوار استفاده می شود یونولیت دیواری و به آن نوعی از یونولیت ها که در سقف ها مورد استفاده قرار می گیرد یونولیت سقفی گفته می شود.

برای استفاده از یونولیت ساختمانی آن ها را بر روی هم چیده و سپس فوم ها را با بتن پر می نمایند. ساخت و ساز به این روش همانند ساختن ساختمان با اجرهای اسباب بازی می باشد. چون با استفاده از میله های فولادی و بتن در این یونولیت ها باعث درهم تنیده شدن آن ها و در نتیجه ایجاد استحکام بیشتر در ساختمانسازی می باشد.

برای اینکه بتن در حین اجرا سرریز نشود فوم ها به صورت آجرهایی توخالی طراحی می شوند. از یونولیت ساختمانی علاوه بر ساخت و ساز به خاطر خاصیت عایق بودنشان در ساختمان ها به عنوان عایق های صوتی و حرارتی استفاده می شود.

با در هم تنیده شده علاوه بر اینکه به یک ساختار سبک و مستحکم می رسیم، توانسته ایم ساختمان را در برابر انواع الودگی های صوتی عایق نماییم. کما اینکه این یونولیت ها خود به عنوان عایق های حرارتی در فصول گرم و سرد سال عمل نموده و باعث جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان می شوند و عملاً هزینه مصرف انرژی در ساختمان را کاهش می دهند.

مزایای ساخت و ساز با یونولیت ساختمانی

ساخت و ساز ساختمان های کنونی با یونولیت های بلوکی پلی استایرن دارای مزایای زیادی به شرح ذیل می باشد:

– دارا بودن ساختار بسیار فوق العاده- عایق بودن ساختمان در برابر آلودگی های صوتی

– عایق بودن ساختمان در برابر سرما و گرما

– امنیت ساختمان در برابر حریق به واسطه وجود مواد تشکیل دهنده کند سوز در یونولیت ها

– سازگاری بالا با محیط زیست- مقاومت در برابر باد و طوفان با سرعت بالا

– اجرا و ساخت ساختمان ها با قیمت مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...