امروز می خواهیم با یکی از پرکاربردترین وسایل مورد استفاده در صنایع گوناگون به نام یونولیت آشنا شویم. این ماده سفید رنگ از دانه های ریزی به نام پلی استایرن ساخته شده است. این دانه ها منبسط می شوند و بلوک های یونولیتی بزرگ را به وجود می آورند.

سپس برای استفاده های مختلف، آن ها را در اندازه های متفاوت و با شکل و شمایل خواسته شده برش می دهند. در این مقاله قصد داریم با انواع آن ها آشنا بشویم و موارد استفاده از آن ها را نیز بررسی کنیم. پس در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با سایت ایران ورق همراه باشید.

انواع یونولیت و کاربردهای آن

یونولیت ها مزایای زیادی دارند که باعث می شوند در صنایعی که امکان استفاده از آن ها وجود داشته باشد، مورد استفاده قرار بگیرند. در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره خوایم کرد.

• به دلیل بزرگی و امکان جا گذاری مناسب سرعت اجرای پروژه ها را بالا می برند.

• با افزایش سرعت اجرا، هزینه، آب، نیروی انسانی، وقت و … پایین می آیند.

• به خاطر استفاده از دانه های ریز، مانع از عبور و مرور گرما و صوت می شوند.

• وزن یونولیت ها بسیار پایین است و همین موضوع سلامتی کارکنان را بیشتر تضمین می کند.

این مزایا برای همه یونولیت ها از جمله یونولیت بسته بندی وجود دارد. در ادامه به معرفی انواع آن ها می پردازیم.

یونولیت ضخیم سقفی چیست

یونولیت سقفی یک از ملموس ترین ها می باشد. نوع سقفی به دلیل بزرگ بودن (به اندازه 10 تیرچه بلوک ساختمانی) ، سبک بودن و مقاوم بودن از استفاده بیشتری در ساختمان سازی بهره می برد. سبک بودن آن ها همچنین باعث کاهش وزن ساختمان و در نتیجه افزایش استحکام آن می شود. در مطالب قبلی میتوانید مبحث “کاربرد یونولیت سقفی استاندارد چیست؟” را دنبال کنید.

یونولیت عایق صدا چیست

در مورد فوم های عایق صدا یک نکته وجود دارد. این نکته به این شرح است که دو نوع فوم یا همان یونولیت عایق صدا داریم. یکی از آن ها مانع عبور صدا از بیرون به داخل ساختمان می شود، که به آن ها فوم صدا گیر، جاذب صدا و عایق صوتی دیوار می گویند. اما نوع دوم مانع عبور صدا از ساختمان به بیرون می شود. این نوع عایق ها از جنس یونولیت هستند و برای استودیو ها بسیار حیاتی هستند.

یونولیت ها امروزه  در جاهای مختلف به درد ما میخورند. از مهمترین آن ها می توان به نوع سقفی و عایق صدای آن اشاره کرد. این فوم ها با دارا بودن ویژگی هایی از جمله بزرگی، سبکی و مقاوم بودن در صنایع بیشتر استفاده می شوند. برای خرید انواع محصولات یونولیتی می‌توانید به دیگر بخش های سایت ایران ورق مراجعه کنید و پیش از خرید، به کمک مشاوران این مرکز فروش، نسبت به جزئیات راهنمای خرید یونولیت در انواع مختلف، آگاهی کامل را پیدا کنید. ایران ورق یک مرکز فروش یونولیت در تهران است که همیشه مطابق با نظر مشتریان، فعالیت های خود را گسترده تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...