یونولیت محصول شیمیایی فوق العاده سبک وزن و ساخته شده از دانه های پلی استایرن می باشد. ادوارد سایمون در سال 1839 به طور تصادفی این ماده را کشف کرد. یونولیت شامل بیش از 95 درصد هوا و فقط 5 درصد پلاستیک است.

این ذرات کوچک پلاستیک همانطور که گفته شد پلی استایرن نام دارند. این ماده همانطور که در مقاله پلی استایرن چیست ذکر شد، از مونومر استایرن ساخته می شود. این ماده در دمای اتاق جامد است اما می تواند در دماهای بالاتر ذوب شده و برای سایر کاربردها مجدداً منجمد شود.

معرفی یونولیت کارتن

در هنگام خرید محصولات و ورق های یونولیتی قطعاً با اصطلاحاتی در مورد این ماده آشنا شده اید. این اصطلاحات هر یک بیانگر نوع کاربرد این ماده ی فوق العاده هستند. در ایران از نام پلاستوفوم برای یونولیت استفاده می شود اما سایر اصطلاحات برای بیان نوع کاربرد به کار می روند. به عنوان مثال یونولیت بسته بندی، یونولیت دیواری، یونولیت سقفی، یونولیت گرانولی و …. . همانطور که از نامشان پیداست هر یک از این اصطلاحات همانطور که ذکر شد بیانگر نوع کاربرد پلاستوفوم هستند.

در هنگام خرید یونولیت نیز باید به این موضوع توجه کنید. به دلیل اینکه هر نوع از یونولیت در صنعتی خاص کاربرد دارد هر نوع یونولیتی نمی تواند برای شما کاربردی باشد. به همین دلیل دسته بندی ها و نام های مشخصی انتخاب نموده اند تا خریداران بتوانند طبق این دسته بندی ها و نوع کاربرد آن ها بهترین و مناسب ترین و همچنین مرتبط ترین نوع با صنعت خود را انتخاب نمایند.

یکی از انواع یونولیت، یونولیت کارتن است. در ادامه به بررسی یونولیت کارتن پرداخته و توضیحی مختصر در مورد کاربرد آن می دهیم. با ما همراه باشید.

یونولیت کارتن چیست؟

همانطور که گفته شد کاربرد یونولیت در نام آن نهفته است در واقع نام بیانگر نوع کاربرد می باشد. به عنوان مثال اگر در صنعت ساختمان سازی مشغول به کار هستید و قصد خرید یونولیت را داشته باشید یونولیت دیواری و سقفی انواع مرتبط با صنعت و کسب و کار شما هستند.

یونولیت کارتن به یونولیتی که در صنعت بسته بندی کارتن کاربرد دارد گفته می شود. حتماً برای شما پیش آمده که محصولی دارای بسته بندی کارتنی خریداری کرده اید. همیشه بابت این نوع محصولات و بسته بندی آن ها پول زیادی از شما گرفته می شود اما به دلیل اینکه محصول سالم به دست شما رسیده است توجهی به هزینه و یونولیت های داخل آن نکرده اید.

یونولیت کارتن همان یونولیتی است که باعث می شود محصول سالم و سلامت به دست شما برسد. به عبارت دیگر هدف از تولید این نوع یونولیت کاهش احتمال خطرپذیری و صدمات بیشتر در حین جابجایی است. یونولیت کارتن باعث می شود محصول در سلامت کامل روند جابجایی را طی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...