یونولیت یکی از تجهیزات نام آشنا برای انبوه سازان به شمار می رود. یونولیت فشرده در صنایع مختلف برای بسته بندی محصولات و غیره نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی با انواع یونولیت فشرده همراه ما باشید.

آشنایی با انواع یونولیت فشرده

تعریف یونولیت فشرده

یکی از تجهیزات ساختمانی پرکاربرد یونولیت فشرده بوده که برای ساخت دیوارهای پیش ساخته و سقف و کف واحد های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. پارامترهای مختلفی را باید در زمان خرید انواع یونولیت فشرده در نظر داشته باشید که در ادامه اشاره می کنیم. لازم به ذکر است در انواع صنایع مانند خودروسازی، مجسمه‌سازی و غیره از یونولیت فشرده استفاده می شود.

یونولیت فشرده را با نام های مختلفی همچون پلی استایرن، فیبر سفید و غیره می شناسیم که برای کاربرد های مختلف که در ادامه اشاره می کنیم، استفاده می شود.

کاربرد یونولیت فشرده

یکی از اصلی ترین تفاوت های یونولیت با یونولیت فشرده، وزن و چگالی آن بوده که در مقایسه با یونولیت معمولی از وزن و چگالی بالایی برخوردار هستند. به دلیل استحکام یونولیت فشرده در انواع فعالیت های مجسمه سازی، خودروسازی ساختمان سازی و بسته بندی مواد مختلف به کار می رود.

در نظر داشته باشید یونولیت فشرده عایق صدا بوده که جزء اصلی ترین مزیت های این محصولات است. در بسیاری از استودیو های صدا از ترکیب پشم شیشه و یونولیت فشرده و فوم های آکوستیک برای عایق بندی دیوار ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مزیت های یونولیت فشرده

با توجه به اینکه امروزه واحدهای ساختمانی در کنار همدیگر ساخت می شوند، امکان پخش صدا از دیوارها وجود دارد. برای عایق بندی واحدهای ساختمانی از یونولیت فشرده استفاده می شود. استفاده از این محصول اقدام هوشمندی بوده که آرامش و آسایش ساکنان واحدهای ساختمانی را برآورده سازند. در نظر داشته باشید انواع یونولیت فشرده و حسب موقعیت آن و بر حسب تحمل میزان فشردگی انتخاب و استفاده می شود.

مزیت های یونولیت فشرده

عوامل موثر در قیمت انواع یونولیت فشرده

قیمت ورق یونولیت فشرده بر حسب فشردگی آن تعیین می شود. با توجه به اینکه یونولیت فشرده در صنایع مختلف از جمله ساخت پل، ساختمان، صنعت بسته بندی و عایق بندی استفاده می شود و بر حسب سفارش مشتری در انواع مختلف فشردگی تولید می شود. هرچه یونولیت فشردگی بیشتری داشته باشد، از استحکام بالاتری برخوردار بوده و فشار بیشتری را تحمل می کند.

چگالی یونولیت به چه معناست؟

یکی از سوالات پرکاربرد در صنعت تولید انواع یونولیت، فشرده است. در واقع همان میزان مواد استفاده شده در هر یک متر مکعب را چگالی ورق یونولیت می گویند. هر چقدر در یک متر مکعب یونولیت، از مواد شیمیایی بیشتر استفاده شود، چگالی بالاتری خواهد داشت. برای سفارش انواع یونولیت و یونولیت های فشرده با چگالی مختلف به سایت ایران یونولیت مراجعه نمایید.

موارد مهم در یونولیت فشرده

یکی از مزایای استفاده از یونولیت در کارگاه های ساختمانی وزن آن بوده که وزن بنا را به صورت محسوسی کاهش می دهد. یونولیت ها مقاومت بالایی در برابر زلزله داشته و هزینه‌ های تولید ساختمان اعم از مصارف آهن، فولاد و بتن را کاهش می دهد. همچنین انواع یونولیت فشرده در برابر حرارت عایق بسیار مطمئنی بوده که ممکن است بسیاری از تجهیزات ساختمانی و فلزات از مقاومت بسیار پایینی برخوردار باشند.

معایب استفاده از یونولیت

یونولیت ها مقاومت کافی در برابر حلال های آلی و شیمیایی نداشته و در هنگام آتش سوزی ممکن است حجم خود را از دست داده و موجب تلفات انسانی شود. با توجه به مواد استفاده شده در یونولیت باعث آسیب رسانی به لایه اوزون می شود. در زمان استفاده از یونولیت هرگز از رنگ های شیمیایی برای فعالیت های مختلف استفاده نکنید که ممکن است حالت طبیعی خود را از دست داده و برای فعالیت مد نظر مناسب نباشد.

معایب استفاده از یونولیت

جمع بندی

بحث امروز ما در مورد آشنایی با انواع یونولیت فشرده بود. سعی کردیم از نقطه نظرات مختلف کاربرد ها، مزایا و معایب یونولیت را بررسی نماییم. برای خرید، سفارش و مشاوره در مورد اندازه های یونولیت با شماره تلفن های شرکت ایران یونولیت در ارتباط باشید.  در صورت خرید و سفارش از سایت ایران یونولیت، محصول باکیفیت و بادوامی را طبق استاندارد های جهانی خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...