یونولیت ورقه ای در فعالیت های مختلف ساختمانی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین چالش ها برش صحیح و اندازه یونولیت است. همراه ما باشید تا در مورد  بهترین روش برش یونولیت به صورت ورقه ای صحبت نماییم.

بهترین روش برش یونولیت به صورت ورقه ای

تولید ورق یونولیتی

برای تهیه و برش یونولیت به صورت ورقه ای از ماده ‌ای به نام پلی استایرن انبساطی که یکی از محصولات پلیمری و پتروشیمی است، استفاده می شود. ورق های یونولیتی به خاطر وزن کم آن مورد توجه افراد مختلف قرار می گیرد. این محصولات عایق صوت و گرما بوده که از دیگر ویژگی ‌های محصولات محسوب می شود.

اشکال ورق های یونولیت

یونولیت ها طبق درخواست مشتری و با توجه به استاندارد های ساخت در اندازه های استاندارد تولید و ارسال می شود. شکل ورق یونولیتی با توجه به حجم های هندسی یونولیت ها قابل سفارش است. محصولات پس از طراحی و ساخت در بازار برای کاربرد های مختلفی به فروش می رسد. برای خرید محصولات یونولیتی و برش یونولیت به صورت ورقه ای می توانید به سایت ایران یونولیت مراجعه کرده یا با کارشناسان سایت ایران یونولیت در ارتباط باشید.

انواع روش های برش یونولیت

به صورت عمده از سه روش می توانید برای برش یونولیت استفاده نمایید. روش مرسوم و پرکاربرد، برش دستی بوده که به وسیله تیغه کاتر برش داده می ‌شود. روش دوم روش برش از طریق دستگاه المنت است که یکی از روش های قدیمی ولی پرکاربرد محسوب می شود. روش آخر روش برش با دستگاه لیزر بوده که یکی از روش های نوین در برش یونولیت به صورت ورقه ای محسوب می شود. همراه ما باشید تا مزایا و معایب برش با هر سه روش را بررسی نماییم.

انواع روش های برش یونولیت

برش لیزری

یکی از بهترین روش برش یونولیت به صورت ورقه ای، برش با لیزر بوده که برای برش یونولیت های کمتر از سه سانتی متر مورد استفاده قرار می گیرد. به طور معمول با استفاده از برش لیزری برجسته های تبلیغاتی بر روی یونولیت چاپ می شود.برجستگی های تبلیغاتی عموما ضخامت های کمتر از سه سانتی متر را برخوردار هستند.

در نظر داشته باشید برش یونولیت سرعت و دقت بالایی داشته و می توانید طرح ها و نوشته های تبلیغاتی خود را از طریق نرم ‌افزار های فتوشاپ و کورل، طراحی نموده و طرح مورد نظر را بر روی یونولیت چاپ نمایید.

برش به وسیله کاتر

یکی از کم هزینه ترین و چه بسا بهترین روش برش یونولیت به صورت ورقه ای، روش برش با کاتر است که دارای مزایا و معایب مختلفی می باشد. با توجه به اینکه برش با کاتر دقت بسیار بالایی ندارد، ممکن است بدون زاویه برش داده شده و لبه های یونولیت برش داده می شود. اگر طول کاتر با تولید یونولیت هم اندازه نباشد، باید از دو جهت این کار را انجام دهید. در این حالت ممکن است اندازه برش داده شده از دقت کافی برخوردار نباشد.

سعی کنید در زمان برش، از کاتر مناسب با طول یونولیت استفاده کرده و تمام دقت خود را صرف برش نمایید. درنتیجه برش صاف و در امتداد خط برش باشد و از مسیر برش منحرف نشود. در نظر داشته باشید خطوط منحنی را نمی توان به وسیله کاتر برش داد.

برش به وسیله دستگاه المنتی

یکی دیگر از بهترین روش برش یونولیت به صورت ورقه ای، برش با دستگاه المنت بوده که می توانید در ضخامت های مختلفی یونولیت را برش دهید. در نظر داشته باشید قبل از برش تجربه و تخصص لازم برای کار با دستگاه یونولیت بر المنتی را داشته باشید. برای برش یونولیت معمولی یا استاندارد از دستگاه یونولیت بر استفاده می شود. اگر از یونولیتی استفاده می کنید که قطر بالایی دارد، می توانید از مراکز برش یونولیت بر تخصصی استفاده نمایید.

 یکی از مزایای دستگاه یونولیت بر، برش یک دست و سالم است که در مقایسه با یونولیت بر دستی برش سالم و استانداری برای شما تحویل می دهد.

سخن آخر

اگر قصد خرید انواع یونولیت برای فعالیت های صنعتی، کارگاهی و یا ساختمانی دارید، به سایت ایران یونولیت مراجعه نمایید. بحث امروز ما در مورد برش یونولیت به صورت ورقه ای بود. یکی از شرکت های برتر در زمینه تولید یونولیت ها در اندازه های استاندارد و دلخواه مشتری، شرکت ایران یونولیت است. کیفیت و دوام از اولویت های شرکت ایران یونولیت برای تولید محصولات می باشد.

سخن آخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...