تفاوت مبل شنی یونولیت با الیاف در چیست؟ امروز می خواهیم در مورد مبل شنی و الیاف توضیحاتی ارائه کنید. همراه ما باشید تا تفاوت مبل شنی یونولیت با الیاف را توضیح دهیم. برای اطلاعات بیشتر ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

تفاوت مبل شنی یونولیت با الیاف در چیست؟

تعریف مبل شنی

یونولیت مبل شنی در واقع دانه ‌‌های ریزی بوده که برای تهیه مبل شنی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه الیاف یونولیت از وزن سبکی برخوردار بوده، در کارگاه های صنعتی و ساخته و تولید می شود. از یونولیت برای پر کردن انواع مبل شنی مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های مبل شنی

یونولیت از دانه های ریزی تهیه و تولید می شود که بیش از ۹۵ درصد آن از هوا و پنج درصد آن از محصولا پلیمری است. یونولیت از محصولات پلیمری به نام مونومر ساخته می شود که می توانید برای صنایع مختلف ساختمان سازی، بسته بندی لوازم خانگی، نصب سقف کاذب و غیر مورد استفاده قرار دهید.

مبل شنی بسیار مبل راحتی بوده که از نوعی فیبر به نام یونولیت ساخته می‌شود و می‌توانید پس از آن در تولید انواع عروسک نیز مورد استفاده قرار دهید. در نظر داشته باشید که در صورت استفاده مداوم مبل شنی رفته رفته کوچکتر می شود و یکی از دلایل و معایب استفاده از مبل شنی است. در ادامه می خواهیم به تفاوت مبل شنی یونولیت با الیاف بپردازیم.

اصطلاح شن در مبل

شن در واقع همان یونولیت های است که در داخل مبل مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل تراکم و وزن سبک آن از قیمت بسیار پایین تری برخوردار است. با توجه به این که یونولیت ها در شکل و اندازه های شن ساخته شده به آن مبل شنی گفته می شود.

یونولیت

طراحی و تولید مبل شنی یونولیت

لایه پوشاننده مبل شنی را معمولاً از پارچه های نرم مانند چرم مصنوعی، پارچه کتان، پارچه برزنت، پارچه مخمل و پارچه مازراتی استفاده می کنند. این سری از پارچه ها حالت کشسانی داشته و انعطاف پذیر و نرم هستند و در صورت ورود فشار دچار آسیب نمی شوند. مبل شنی یونولیتی را در طرح ها و شکل های مختلفی می سازند و در داخل آن از یونولیت خرد شده به شکل شن استفاده می کنند. تفاوت مبل شنی یونولیت با الیاف در مواد اولیه و ساخت آن بوده که در ادامه به ساخت الیاف نیز می پردازیم.

در نظر داشته باشید که مبل شنی استفاده بیشتری برای کودکان داشته و به دلیل اینکه ساختار نرم و راحتی دارد آسیبی وارد کودکان شما نمی کند. می توانید برای منزل و یا محل کار با توجه به دکوراسیون محل مورد نظر سفارش و خرید نمایید. لازم به ذکر است که می توانید در طرح ها و رنگ های مختلف خریداری نمایید.

کاربرد الیاف در ساخت مبل

یکی از محصولات پرکاربرد در طراحی و مبل سازی الیاف بوده که در واقع رشته های نازک با طول استاندارد هستند. الیاف ها قابلیت انحنا داشته و از استحکام کافی برای تولید مبل برخوردار هستند. از الیاف برای تولید انواع پارچه و نخ مورد استفاده قرار می گیرد. در نظر داشته باشید الیاف از جنس های مختلفی مانند پلی استر که نوعی پلاستیک است ساخته شده است. در ادامه مقاله بررسی تفاوت مبل شنی یونولیت با الیاف، به وبژگی الیاف می پردازیم.

ویژگی های الیاف

الیاف دوام بالاتری نسبت به مبل شنی بود و علاوه بر ما در انواع تن پوش ها و منسوجات همچنین کالاهای خواب می توانیم از الیاف پلی استر استفاده نماییم. پلی استر از جذب رطوبت بسیار کمتری برخوردار بوده و در مقابل حرارت مقاومت بالایی دارد. مبل هایی که از الیاف تهیه می شوند مقاومت بالایی در برابر تحمل وزن و نور خورشید داشته و نقطه ذوب الیاف پلی استر ای ۲۵۰ درجه سانتی گراد است.

تفاوت مبل شنی یونولیت با الیاف

مبل شنی در مقابل الیاف از عمر کمتری برخوردار بوده ولی به دلیل قیمت مترون به صرفه و راحتی آن در در ساخت مبل مورد استفاده قرار می گیرد. مبل شنی یونولیت در مقابل انعطاف پذیری مقاومت بالایی داشته و همچنین در مقابل فشار و گرما حالت ارتجاعی خود را از دست نمی دهد. در مقابل الیاف از قیمت گران ترین برخوردار بوده و از راحتی کمتری نسبت به مبل شنی برخوردار است.

برای مشاهده نمونه های یونولیت و خرید آن به فروشگاه ایران یونولیت یا سایت آن مراجعه نمایید. بحث امروز ما در مورد تفاوت مبل شنی یونولیت با الیاف بود. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

تفاوت مبل شنی یونولیت با الیاف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...