یکی از موراد مهم در ساخت ساختمان و برج های تجاری و مسکونی، استفاده از یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) است. در ادامه می خواهیم در مورد خرید یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) از ایران یونولیت اشاره نماییم.

چرا خرید یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) از ایران یونولیت پیشنهاد می شود؟

یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن )

یونولیت ماده سبک بوده که در کاربرد های مختلفی در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این محصول همان گرانول های پلیمری بوده که از مواد شیمیایی، نفتی ساخته می‌شود. همین دلیل باعث عایق صدا و حرارت و رطوبت می شود. در ادامه به ویژگی ها و کاربرد ها، موارد مصرف و خرید یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) اشاره می نماییم.

کاربرد های یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) در صنایع مختلف

انواع یونولیت بر حسب شرایط تولید، فشردگی، چگالی و غیره در کاربرد های مختلفی به جز ساخت و ساز و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از رایج ترین مصارف یونولیت در بسته بندی محصولات بوده که از ورود آسیب و ضربه به محصولات جلوگیری می کند. همچنین می توانیم به کاربرد یونولیت در سردخانه ها، ساخت مجسمه، فعالیت های هنری و ساخت عروسک اشاره نماییم.

چگالی یونولیت ها به چه معناست؟

برای فعالیت های مختلف صنعتی تولیدی باید از استاندارد های لازم تولید یونولیت استفاده نمایید. در صورت عدم رعایت مجوز های لازم نمی توانید در ساخت و ساز و موارد دیگر استفاده نمایید. یونولیت های مورد نیاز برای ساخت و ساز عایق بندی سقف و دیوارها دارای چگالی حداقل 10 بود که میزان فشردگی یونولیت و مقاومت آن را نمایش می دهد.

در صورتی که چگالی یونولیت کمتر از حد ۱۰ باشد، مورد تایید سازمان های ذی ربط نخواهد بود. همچنین هرچه وزن یونولیت بیشتر باشد، فشردگی همان چگالی یونانی افزایش یافته و مقاومت آن نیز بیشتر خواهد شد. یونولیت ها با مقاومت بالا برای فعالیت‌های دیگری به جز ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد

چگالی یونولیت ها به چه معناست؟

چرا شرکت ایران یونولیت

مجموعه تولیدی صنعتی ایران یونولیت سهامی خاص بوده و جز بزرگ ترین تولیدکنندگان محصولات پلیمری و پلاستوفوم محسوب می ‌شود. این شرکت با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، توجه زیادی به اشتغال جوانان دارد. انواع تولیدات محصولات باکیفیت یونولیتی را از شرکت ایران یونولیت، بدون واسطه و هزینه‌ های اضافه خریداری نمایید. تمام محصولات دارای مجوز های ساخت بوده و مورد تایید سازمان های ذی ربط در ساختمان است.

مفهوم پلی استایرن انبساطی

پلی استایرن انبساطی را با نام پلاستوفوم می شناسیم که نوعی پلیمر رنگی بوده که با به هم چسبیدن گرانول ها تبدیل به یونولیت می شود. پلی استایرن ها از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار بوده و برای تولید انواع ظروف آشپزخانه، لوازم ورزشی، لوازم خانگی نیز مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

اگر نگاهی به ظروف یکبار مصرف، ساعت، رادیو، تجهیزات الکترونیکی، تجهیزات برودتی، یخچال ها و غیره داشته باشیم، می توانیم با انواع پلی استایرن ها آشنا شویم. در نتیجه از انتقال حرارت جلوگیری کرده و در مقابل ضربه مقاومت بالایی دارد.

متریال ساخت، تولید و خرید یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن )

اگر بخواهیم به انواع پلی استایرن اشاره نماییم، می توانیم پلی استایرن معمولی، پلی استایرن مقاوم، پلی استایرن انبساطی و پلی استایرن اکسترود را نام ببریم. پلی استایرن معمولی از چگالی کمتری برخوردار بوده و در تولید تجهیزات الکترونیکی، تلویزیون، لوازم ورزشی و عایق برودتی یخچال ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. پلی استایرن مقاوم کمی مقاومت بالاتری نسبت به پلی استایرن معمولی داشته و برای تولید ظروف یکبار مصرف، اسباب بازی ها استفاده می شود.

متریال ساخت، تولید و خرید یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن )

جمع بندی مطالب

یکی از معروف ترین و پرکاربرد ترین نوع یونولیت ها، پلی استایرن انبساطی بوده که در مقابل رطوبت، آب، رشد باکتری و فساد پذیری مقاومت بالایی داشته و به دلیل هزینه های تولید و خرید مورد استفاده قرار می گیرد. پلی استایرن اکسترود شده که مقاوم ترین پلی استایرن تولید شده در جهان است، از کریستال های جامد پلی استایرن تولید می شود که مقاومت حرارتی و فشار بالا را تحمل می کند. برای عایق بندی کف ساختمان، آب بندی اماکن صنعتی، سوله ها و دیوار های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

بحث امروز ما در مورد خرید یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) بود. اگر نکته نظری در مورد مواد اشاره شده دارید، با ما در میان بگذارید. برای خرید محصولات مقاوم و با کیفیت یونولیتی و پلی استایرنی شرکت ایران یونولیت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...