یکی از خالص ترین زنجیره های شیمیایی در صنعت پتروشیمی پلی استایرن بوده که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اگر تمایل دارید در مورد چگونگی استفاده از پلی استایرن در پزشکی اطلاعات کسب نمایید، تا آخر مقاله همراه ما باشید.

چگونگی استفاده از پلی استایرن در پزشکی

تعریف پلی استایرن

پلی استایرن در واقع نوعی پلیمر مصنوعی بوده که از مواد ریز استایرن تولید می شود. مونومر استایرن از مواد شیمیایی بوده و یکی از مشتقات نفتی به شمار می رود که در صنعت پتروشیمی کاربرد دارد. پلی استایرن از مواد شیمیایی جامد بوده ولی به خاطر کاربرد های آن حالت انعطاف پذیری را دارا می باشد. می توانید به عنوان عایق صدا و حرارت در انواع پنل های سقفی و دیوارها مورد استفاده قرار دهید. پلی استایرن ها مصارف پزشکی نیز داشته که در ادامه به سایر مصارف این ماده اشاره می کنیم.

موارد مصرف پلی استایرن در پزشکی

در قدیم الایام برای تولید مواد و دارو های پزشکی از ظروف فلزی، شیشه ای و سرامیک استفاده می‌شد. پس از تولید و عرضه پلیمرها این محصولات جایگزین فلزات شده و از هزینه و وزن کمتری برخوردار است. پس یکی از موارد مصرف محصولات پلیمری و پلی استایرن در پزشکی و تولیدات دارو است. محصولات تولید شده از شفافیت بالا برخوردار بوده و خاصیت انعطاف پذیری دارند که از شکستگی دارو جلوگیری می کند.

کاربرد های آزمایشگاهی پلی استایرن

برای ساخت کالا های پزشکی و آزمایشگاهی مانند انواع لوله آزمایش، ظروف آزمایش، سینی های کشت بافت و محفظه‌های کیت آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می توانید برای تولید ظروف و اجزای تشخیص نیز مورد استفاده قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر و خرید محصولات مرتبط با پلی استایرن می توانید به سایت ایران یونولیت مراجعه نمایید و محصول مورد نظر را ثبت سفارش نمایید.

کاربرد های آزمایشگاهی پلی استایرن

موارد مهم مصارف تولید ظروف دارویی

پلی استایرن کاربرد های فراوانی در ساخت و طراحی دارو دارد. با توجه به متریال استفاده شده در تولید پلی استایرن های دارویی اثر ماندگاری و نگهداری بسیار بالایی انتظار می رود. پلی استایرن از قیمت بسیار پایینی برخوردار بوده و یکی از دلایل مصارف این ماده در تولید دارو است. همچنین می توانیم به قابلیت انعطاف پذیری و مقاومت در برابر فاسد شدن و عایق بندی محصول اشاره نماییم.

ویژگی های منحصر به فرد پلی استایرن در پزشکی

یکی از مزیت های پلی استایرن در پزشکی وزن سبک آن بوده که برای بسته بندی محصولات دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. وزن پایین پلی استایرن ها باعث حمل و نقل و آسان و صرفه جویی در زمان و هزینه و مصرف سوخت می شود. با توجه به اینکه عایق بندی محصولات دارویی از پلی استایرن استفاده می شود، مورد تایید سازمان غذا و داروی جهانی بوده و می توان بر حسب نیاز خود به صورت سرد یا گرم نگهداری نمایید.

پلی استایرن ها فاقد هرگونه سم و مواد شیمیایی بوده و امکان رشد قارچ کپک و سایر مواد مضر تقریباً غیر ممکن است. همچنین متریال ساخت پلی استایرن پیشرفته بوده و در مقایسه با نمونه های بسته بندی بسیار با صرفه است.

انعطاف پلی استایرن در پزشکی

یکی از جایگزین های اصلی شیشه و فلزات برای تولید و بسته بندی محصولات دارویی، پلی استایرن در پزشکی بوده و دلیل استفاده از آن، انعطاف پذیری بالا، همچنین مقاومت و استحکام بسیار بالا است. به دلیل انعطاف پذیری جز ابزارآلات جراحی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قصد خرید محصولات پلیمری و پلی استایرن را دارید، با کارشناسان سایت ایران یونولیت در ارتباط باشید.

انعطاف پلی استایرن در پزشکی

سایر مزایای پلی استایرن در پزشکی

تمام ویژگی های پلی استایرن در پزشکی را بیان کردیم اما مهم ترین دلیل استفاده از این محصولات، شفافیت آن بوده که باعث تولید انبوه محصولات دارویی، پزشکی، دندان پزشکی و آزمایشگاهی می شود. ساخت نسبتا آسان، قیمت بسیار پایین در مقابل محصولات جایگزین اهمیت این محصول را بالاتر از رقیبان آن می دارد.

برای اطلاع از چگونگی استفاده از پلی استایرن در پزشکی و سایر موارد، به مقالات سایت ایران یونولیت مراجعه نمایید. اگر قصد خرید محصولات مشابه را دارید، برای خرید محصولات با کیفیت و بادوام به سایت ایران یونولیت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...