یکی از موراد مهم در زمان خرید یا سفارش یونولیت، توجه به ضرایب عایق حرارتی و صوتی ورق یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) ضخامت ۱۰ سانتی است. برای اطلاعات بیشتر تا آخر همراه ما باشید.

ضرایب عایق حرارتی و صوتی ورق یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) ضخامت ۱۰ سانتی

لزوم عایق سازی طبقات ساختمان ها

جهان امروزی دنیای هرج و مرجی بوده و باید از روش‌های مختلفی برای کاستن سر و صدا تلاش کرده و آرامش نسبی در هنگام استراحت در منازل داشته باشیم. امروزه بسیاری از واحد های مسکونی یا تجاری از عایق بندی مناسبی برخوردار بوده و از استاندارد های ساخت ساختمان استفاده می شود. در نتیجه مجوز های لازم را از ادارات و سازمانهای مختلف دریافت نمایند.

یونولیتی که در واحد های ساختمانی استفاده می شود، باید عایق حرارتی و برودتی بوده و از انتقال سرما و گرما در فصل زمستان و تابستان جلوگیری نماید. ضرایب عایق حرارتی و صوتی ورق یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) ضخامت ۱۰ سانتی اهمیت بسیار  بالایی دارد.

ضخامت یونولیت استاندارد در ساخت ساختمان

یونولیت ها با ضخامت و دانسیته مختلفی ساخته می شود. پلی استایرن یا یونولیتی که در واحد های ساختمانی به عنوان دیواره و سقف مورد استفاده قرار می گیرد، باید عایق صوتی داشته و انتقال حرارت و صدا جلوگیری نماید. برخی از یونولیت ها می ‌تواند در ساخت پنل های آکوستیک نیز مورد استفاده قرار گیرد.

بر حسب ساختار پروژه تجاری و مسکونی ضخامت یولید در نظر گرفته می شود. تا از انتقال فرکانس های صوتی، حرارتی و سایر موارد جلوگیری نماید. در ادامه به صورت تخصصی در مورد ضرایب عایق حرارتی و صوتی ورق یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) صحبت می کنیم.

یونولیت عایق صدا به چه معناست؟

یونولیت ها همان ورقه های پلی استایرن مکعبی شکل بوده که با چگالی استاندارد توسط شرکت‌های یونولیت سازی ساخته می‌شوند. این محصولات برای عایق سازی اماکن پر سر و صدا استفاده می شوند. محصولات پلی استایرنی در مرحله سفت کاری ساختمان ها نصب شده و باعث جذب صدا می شود و از انتقال آن به سایر مکان ها جلوگیری می کنند. بخش هایی از ساختمان که موتورخانه های ساختمان در آن ساخته می شود، نیاز به یونولیت های استانداردی داشته که عایق صدای مناسبی باشد.

یونولیت عایق صدا به چه معناست؟

یونولیت مناسب برای دیوار

از یونولیت های عایق سقفی برای دیوارها نیز استفاده می شود و در صورت استفاده باعث عایق بندی دیوارها شده و وزن ساختمان را به صورت محسوسی کاهش می دهد. در فصل زمستان که سرما یا برودت از طریق دیوارها نیز منتقل می ‌شود، یکی از گزینه های مناسب برای ساخت دیوار محسوب می شود.

برای اطلاع از ضرایب عایق حرارتی و صوتی ورق یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) به شرکت ایران یونولیت مراجعه کرده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

مزایای وزن یونولیت در ساخت ساختمان

وزن سبک یونولیت باعث می شود که سرعت عمل کارگران در ساخت و ساز افزایش یابد. در نتیجه دیگر نیازی به استفاده از بلوک های سنگین سیمانی آجری و غیره وجود ندارد. یونولیت ها به دلیل وزن سبک و حالت انعطاف پذیری در مقابل زلزله مقاومت بسیاری داشته و ایمنی ساختمان را به میزان قابل توجهی تقویت می کنند. در نظر داشته باشید یونولیت ها تنها عایق صدا و حرارت نبوده بلکه از جذب رطوبت و عوامل دیگر نیز جلوگیری می کنند. استفاده از بلوک های یونولیت پلی استایرن باعث شده مصرف تجهیزات دیگر ساخت و ساز کاهش یافته و قیمت مقرون به صرفه ای داشته باشد.

مزایای وزن یونولیت در ساخت ساختمان

ضرایب عایق حرارتی و صوتی ورق یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) ضخامت ۱۰ سانتی

ضریب قایق حرارتی توسط تجهیزات تخصصی اندازه‌گیری می‌شود و باید از استانداردهای لازم تبعیت نمایند. یونولیت های ۱۰ سانتی متری معمولی در برابر صدا ۴۲ دسی بل بوده و نباید از یونولیت های کمتر از ۱۰ سانتی متر برای عایق بندی صدا استفاده شود. همچنین یونولیت های معمولی ۱۰ سانتی متری در برابر گرما ۳۵ درصد عایق بوده و این عدد این درصد قابل ملاحظه برای عایق بندی ساختمان محسوب می شود.

سخن آخر

عایق بندی ساختمان اهمیت بسیار بالایی داشته و حتماً در زمان خرید یونولیت باید به ضرایب عایق حرارتی و صوتی ورق یونولیت و پلاستوفوم ( پلی استایرن ) دقت نمایید. در نتیجه ساختمان شما عایق بندی به صورت کامل انجام شده و تمام مجوز های ساخت و بهره برداری را کسب نماید. اگر قصد خرید یونولیت و کسب اطلاعات بیشتر را دارید، با کارشناسان سایت ایران یونولیت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...