امروزه از بلوک های ساختمانی و یونولیت برای ساخت طبقات و دیوار های ساختمان ها استفاده می شود. هر کدام از بلوک ها و یونولیت ها کاربرد های خاص و مزایای منحصر به فردی دارند. برای بررسی و مقایسه بلوک و یونولیت همراه ما باشید.

کاربرد یونولیت

بلوک های ساختمانی

بلوک های ساختمانی در واقع همان قطعات مجزا و پیش ساخته از سیمان بوده که با روش‌ های مختلف ساخته می شود. بلوک ها را سعی می‌کنند از وزن سبک تری بسازند و برای طراحی سازه و طبقات مورد استفاده قرار می گیرد. بلوک های ساختمانی به همراه سازه بتنی و فولادی استفاده شده و می توان سرعت انجام کار را افزایش داد. در ادامه بررسی تخصصی در مورد مقایسه بلوک و یونولیت ارائه خواهیم داد.

اندازه و انواع بلوک ساختمانی

بلوک های ساختمانی در سایز ها و اندازه های استانداردی با توجه به نیاز کاربران ساخت می شود تا پیمانکاران و انبوه سازان بتوانند با توجه به نقشه و طراحی های معمار ساخت و ساز را انجام دهند. برای ساخت بلوک از سیمان، آب، ماسه و دیگر مصالح ساختمانی استفاده می شود. بلوک سیمانی سبک بوده و در اندازه های مختلفی با توجه به نیاز ساختمان طراحی شده است.

بلوک های سیمانی شامل بلوک سیمانی سبک، نیمه سبک و سنگین بوده و جزء اجزای اصلی در ساخت طبقات و واحد های ساختمانی محسوب می شود. برای معرفی انواع یونولیت و مقایسه بلوک و یونولیت  ادامه مطالب را مطالعه نمایید.

بلوک های کاربردی در ساخت و ساز

در صورت نیاز می توانید از بلوک های تیغه ای، ستونی، سقفی، دیواری و غیره را خریداری نمایید. لازم به ذکر است بلوک های سیمانی به دو شکل تو کار و نما کار مورد استفاده قرار می گیرد.

بلوک های کاربردی در ساخت و ساز

کاربرد یونولیت در ساخت طبقات و ساختمان

یونولیت امروزه یکی از اجزای جدا ناپذیر در ساخت و ساز ساختمان ها به شمار می رود و با توجه به قیمت مقرون به صرفه، وزن سبک و دوام بالا مورد توجه انبوه سازان و مهندسین قرار گرفته است. یونولیت از ۵ درصد پلاستیک و ۹۵ درصد هوا ساخته شده تا وزن آن به صورت محسوسی کاهش یابد. یونولیت های مقاوم و با کیفیت در شرکت ایران یونولیت طراحی و ساخته می شود. بلوک های یونولیت معمولاً دارای سایز استانداردی بوده و با توجه به درخواست کاربران طراحی می شود.

در ادامه پس از بررسی مزایای یونولیت ها در مورد مقایسه بلوک و یونولیت صحبت خواهیم کرد.

مزایای استفاده از یونولیت

اگر بخواهیم تنها به مزایای یونولیت در در واحد های ساختمانی بپردازیم، می توانیم به مقاومت یونولیت در برابر رطوبت اشاره نماییم، در کنار این مورد وزن سبک و طول عمر بالا و قابلیت بازیافت از دیگر مزایای یونولیت ها به شمار می رود. یونولیت ها با مقاومت بسیار بالایی ساخته شده که بتواند فشار چندین برابری را مهار نماید که خاصیت ضد ضربه یکی از اصلی ترین مزایای آن ها به شمار می رود.

نصب یونولیت

نصب یونولیت به آسان ترین شکل ممکن انجام می شود و نیازی به صرف وقت و هزینه بیشتر این ندارید. با توجه به اینکه یونولیت ها از قیمت مقرون به صرفه و کارایی بهتری برخوردار هستند، در صورت استفاده برای ساخت طبقات از سرعت عمل بیشتری استفاده می شود. بدون زحمت کارگران می توانید طبقات ساختمان را در کمترین زمان به اتمام برسانید.

مقایسه بلوک و یونولیت

همانطور که تا به حال بررسی کردیم، بلوک و یونولیت هرکدام دارای کاربرد های خاصی بوده اما می توانید به صورت مشترک استفاده نمایید. یونولیت ها از وزن کمتری برخوردار بوده و می توانید به صورت مقرون به صرفه خریداری نمایید. بلوک های سیمانی از وزن بیشتری برخوردار است و کاربردهای بیشتری نسبت به یونولیت های ساختمانی دارند. شما می توانید بر حسب نیاز خود بلوک مدنظر را خریداری و استفاده نمایید. به جز موارد بررسی شده، بلوک های دیگری نیز وجود دارد ولی پیشنهاد می کنیم با توجه به مزایا یونولیت برای کاربرد های خاص یونولیت خریداری نمایید.

اگر قصد خرید یونولیت و انواع مختلف آن را دارید، به سایت ایران یونولیت یا نمایندگی های این شرکت در کشور مراجعه کرده و بر حسب اندازه استاندارد و دلخواه خود خریداری نمایید. برای مشاهده قیمت محصول با کارشناسان فروش سایت در ارتباط باشید.

یونولیت فشرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...