یونولیت های فشرده نیز مانند انواع دیگر یونولیت ها تولید میشوند و ماده اولیه برای تولید آن پلی استایرن است که بسیار نرم بوده و در درمای 100 درجه سانتی گراد ایجاد می شود و همین باعث شده چگالی آن نسبت به یونولیت های عادی بیشتر باشد.

یونولیت های فشرده با نام های ورق یونولیت فشرده، یونولیت بسته بندی و ورق عایق بندی نیز شناخته می شود.

خلاصه ای از مراحل تولید یونولیت به این صورت است که ابتدا دانه های ریز را در دیگ بخار پخته و سپس به شکل بلوک های مستحکم در ابعاد مختلف ساخته می شود و در آخر آن را به صورت ورقه ای برش خواهیم داد.

یونولیت با نام هایی همچون پلی استایرن، استایرفوم، فیبر سفید و … نیز شناخته می شوند و از آن به عنوان عایق صدا، رطوبت، گرما، ضربه گیرو … استفاده می کنند.

کاربرد یونولیت فشرده

چگالی بالا یونولیت های فشرده باعث شده که این یونولیت برخلاف انواع دیگر یونولیت ها دارای وزن سنگینی باشند و از آن ها برای مجسمه سازی، ساختمان سازی، ماشین سازی و بسته بندی های مختلف مانند بسته بندی اسباب بازی از آن استفاده شود.

این یونولیت با ترکیب شدن با ماده های دیگری که عایق صدا نیز هستند به نام پشم سنگ و اکوستیک باعث شده از آن ها برای عایق کردن صدا استفاده کرد

یونولیت فشرده

عوامل قیمت یونولیت فشرده

مواد اولیه، تاریخ انقضا، ضخامت و چگالی

مواد اولیه :

 قیمت یونولیت فشرده بیشتر از هرعاملی به نوع مواد اولیه یونولیت ساخته شده بستگی دارد و به نوعی قیمت یونولیت فشرده به قیمت تعیین شده برای مواد اولیه توسط کشور سازمده یاین مواد وابسته است.

کیفیت مواد اولیه و تاریخ انقضا یونولیت نیز از عواملی است که برای تعیین قیمت یونولیت به آن ها توجه می شود.

کشور های چین، کره و خود ایران ازکشور های تولید کردن مواد اولیه یونولیت هستند که  در ایران از آنها استفاده می شود.

البته باید توجه داشت که قیمت مواد اولیه تولید شده در کره از قیمت مواد اولیه تولید شده در ایران و چین بیشتر است.

تاریخ انقضا یونولیت :

 یکی دیگر از عوامل قیمت گذاری برای یونولیت های فشرده تاریخ انقضا مواد اولیه این یونولیت ها است.

تاریخ انقضا یونولیت ها 6  ماه پس از تولید در کارخانه است و اگر زمان بیشتری گذشته باشد کیفیت و قیمت این یونولیت ها نیز کاهش پیدا می کند.

ضخامت ورق یونولیت فشرده :

ضخامت ورق های یونولیت نیز یکی از عوامل بسیار مهم در مشخص کردن قیمت یونولیت های فشرده است.به طوری که اگر ضخامت یونولیت ضریبی از تقسیم بر 50 باشد قیمت یونولیت مناسب تر است چون مقدار ضایعاتی که باقی می ماند و دور ریخته می شود کمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...