جعبه پلاستوفوم ، کاربردهای زیادی دارد. برای ساخت این جعبه ها از ورق های پلاستوفوم باکیفیت و مقاوم استفاده می شود.

پلاستوفوم ها برای ساخت محصولات مختلفی مورداستفاده قرار می گیرند که یکی از آنها جعبه یونولیتی است. این باکس ها دارای کاربردهای زیادی هستند که حتماً برخی از آنها را می دانید.

ساخت این جعبه ها با اهداف مختلفی انجام می شود که از مهمترین آنها می توان به حفظ دمای محصولات به منظور پیشگیری از فاسد شدن آنها و محافظت از محصولات در برابر صدمات فیزیکی اشاره نمود. در واقع جعبه های پلاستوفومی از تغییرات فیزیکی و شیمیایی محصولات به دلیل عوامل بیرونی ، جلوگیری می کنند. در ادامه توضیحات کاملتری در این باره ارائه می دهیم.

جعبه پلاستوفوم برای سفر

یکی از کاربردهای باکس های پلاستوفومی ، استفاده به عنوان یخدان می باشد. اگر این باکس ها را پر از یخ های قطعات کوچک کنید ، می توانید مواد غذایی خود را تا ساعت ها در داخل آنها نگهداری کنید و استرس خرابی آنها را نداشته باشید. هرگونه مواد غذایی مانند آب ، نوشابه ، گوشت ، مرغ و ماهی ، سبزی و … را می توان در این باکس ها نگهداری کرد تا از فاسد شدن آنها جلوگیری کرد. خصوصیات منحصر به فرد پلاستوفوم ها سبب شده است که آنها گزینه مناسبی برای حفظ دمای موادغذایی باشند.

بیشتر بخوانید: یونولیت سقفی استاندارد چیست ؟

باکس پلاستوفوم برای حمل دارو

یکی دیگر از کاربردهای جعبه پلاستوفوم ، جابه جایی دارو و محلول های دارویی و نمونه های پزشکی و … است. ممکن است برخی از داروها فاسدشدنی باشند. این داروها نباید به هر طریقی حمل و نقل شوند و حتماً باید تحت شرایط خاصی جابه جا شوند که گرمای هوا موجب فاسد شدن آنها نشود. برای انتقال نمونه های آزمایشی گاهی از این جعبه ها استفاده می شود. بنابراین باکس های پلاستوفومی در حوزه پزشکی هم کاربرد دارند.

جابه جایی ظروف شکستنی و لوازم حساس

با استفاده از جعبه پلاستوفوم می توان انواع لوازم شکستنی و حساس را جابه جا کرد. ظروف کریستال ، ظروف چینی ، لوستر ، تلویزیون و … از جمله تجهیزاتی هستند که با استفاده از این باکس ها قابل حمل هستند. بنابراین اکر می خواهید این وسیله های حساس خود را بدون آسیب دیدگی حمل کنید ، از این باکس ها استفاده کنید. اگر در سفر هستید و یک وسیله چوبی و یا شیشه ای بسیار زیبا خریداری کرده اید و می خواهید بدون هیچ آسیب دیدگی آن را به منزل برسانید ، آن را داخل باکس های پلاستوفوم قرار دهید.

جابه جایی و نگهداری ماهی و میگو با جعبه پلاستوفوم

حتماً دیده اید که برخی از فروشندگان ماهی و میگو از جعبه های یونولیتی برای حمل آنها و رساندن آنها به دست مشتری استفاده می کنند. ماهی و میگو و سایر گوشت ها را می توان تا چندین ساعت داخل این جعبه های پر از قطعات یخ ، نگهداری کرد. دمای داخل جعبه تا ساعت های طولانی خنک باقی می ماند. در نتیجه هیچ یک از مواد غذایی داخل جعبه فاسد نمی شود. بدون این جعبه ها ، انتقال گوشت های قرمز و سفید ممکن است ریسک باشد.

بیشتر بخوانید: یونولیت بهتر است یا پشم سنگ ؟

مزایا و معایب استفاده از باکس های یونولیتی

مزیت مهم جعبه پلاستوفوم ، ضربه گیر بودن آن است. کالاهایی که داخل این باکس ها قرار می گیرند ، از هرگونه صدمه ای در امان خواهند بود. هیچ محصول دیگری وجود ندارد که به این خوبی بتواند از کالاها محافظت کند.

مزیت مهم دیگر این باکس ها این است که محصولات داخل خود را در دمای پایینی نگه می دارد تا خراب و فاسد نشوند. تمامی محصولات قرار داده شده داخل باکس ها تا ساعت ها خنک می مانند. حتی شما می توانید بطری های آب را داخل آنها قرار دهید تا در طول سفر امکان میل کردن آب خنک را داشته باشید. جعبه های یونولیتی ، به خوبی عایق گرما و سرما هستند.

مزیت دیگر این جعبه ها این است که وزن کمی دارند و به راحتی جابه جا می شوند. شما به راحتی می توانید این باکس ها را داخل ماشین و یا روی موتور قرار دهید و کیلومترها حرکت کنید.

استفاده از این باکس ها مشکلاتی را ایجاد نمی کنند. بنابراین نمی توان گفت که این باکس ها دارای معایب خاصی هستند. اما در استفاده از جعبه پلاستوفوم باید به چندین نکته توجه داشت. محصولات پلاستوفومی به طور کلی نسبت به رنگ های شیمیایی ، تینرها ، چسب ها و حلال های آلی بسیار حساس هستند و این مسئله ممکن است موجب آسیب دیدگی آنها شود.

نحوه ساخت پلاستوفوم های یخچالی

ساخت جعبه های پلاستوفومی باید در کارخانه تحت نظر مهندسان و بر اساس دستورالعمل ها و استانداردها انجام شود. برای ساخت این جعبه ها حتماً به استفاده از دستگاه های ویژه ای نیاز است. بدین منظور باید دستگاه هایی مانند دیگ بخار ، دستگاه برش ، میز برش ، دستگاه بلوکر و … در اختیار باشد تا با دقت به ساخت جعبه های پلاستوفومی اقدام کرد.

کارخانه ها برای ساخت جعبه پلاستوفوم ، نخست ذرات پلی استایرن را توسط حرارت حاصل از دیگ بخار منبسط می کنند و پس از آن به میزان بسیار زیادی فشرده می کنند. این ذرات با استفاده از دستگاه های خشک کن ، خشک می شوند. پس از آن ، با توجه به کاربرد موردنظر و سفارش مشتری به اندازه های دلخواه برش داده می شوند.

کارخانه ها و تولیدکنندگان با کیفیت های مختلفی به ساخت باکس های پلاستوفومی اقدام می کنند. مجموعه ایران ورق ، یکی از حرفه ای ها در این زمینه است که بهترین جعبه های پلاستوفومی را تولید می کند.

قیمت جعبه پلاستوفوم چقدر است ؟

بر اساس ابعاد جعبه ، کیفیت ورق یونولیت به کار رفته برای ساخت جعبه ، دانسیته ورق یونولیتی مورداستفاده و سایر موارد ، قیمت باکس های یونولیتی را تعیین می کنند. آنچه که مشتریان باید به آن اهمیت دهند ، کیفیت این محصولات است. بنابراین از هر مرکزی که این محصولات را با نرخ اندکی می فروشد ، به خرید جعبه های پلاستوفومی اقدام نکنید. خرید محصولات بی کیفیت ، هدر دادن بودجه و هزینه شما می باشد. بنابراین به خرید محصولات باکیفیت ، اهمیت زیادی دهید.

بیشتر بخوانید: یونولیت استوانه ای از کجا بخرم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...