گرانول یونولیت چیست؟  قطعا اگر با یونولیت و یا همان پلاستوفوم آشنا باشید، مفهوم گرانول نیز چندان برای شما نا آشنا نیست، اما با این وجود اگر با آن آشنا نیستید، چند خطی از این مقاله به شما کمک میکند تا گرانول یونولیت را به خوبی بشناسید.

گرانول و یا بهتر است بگوییم گرانول پلاستوفوم، محصولی است، که در اندازه ‌های مختلف در پخت اولیه یونولیت و یا همان پلی استایرن انبساطی به دست می ‌آید. همانظور که در بحث کاربرد پلی استایرن و یونولیت گفته شد، این محصول در عصر امروزی کاربردهای فراوانی دارد، که اینطور می ‌توان گفت، که تقریبا همه افراد از این محصول به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم بهره می برند و کاربرد آن را در زمینه‌ های مختلفی مشاهده می ‌کنند.

در واقع کاربرد این محصول را می‌ توان در زمینه‌ های مختلفی همچون: تولید بتن سبک، عروسک سازی، بسته بندی محصولات و… مشاهده کرد. البته ناگفته نماند که گرانول پلاستوفوم را که حاصل پخت اولیه پلی استایرن است، به صورت دانه‌هایی مجزا و به صورت عمده و یا جزئی می‌توانید خریداری کنید، که برخی‌ها به اشتباه آن را با اصل یونولیت که محصول نهایی به دست آمده از پلی استایرن است، اشتباه می‌گیرند.

 

پلی استایرن انبساطی

در بحث آشنایی با گرانول ، نیاز است تا با پلی استایرن انبساطی آشنا شوید؛ پلی استایرن انبساطی را در ایران معمولا با نام پلاستوفوم میشناسند و در واقع محصولی است، که از انبساط دانه‌های پلی استایرن به دست می‌آید. مراحل تولید این محصول به گونه‌ای است، که در پخت اولیه ماده پلی استایرن دانه‌های پلی استایرن حجیم‌تر می‌شوند و برای منبسط شدن به مراحل بعدی پخت توسط دستگاه‌ها منتقل می‌شوند، که اگر فقط پخت اولیه بر روی این مواد انجام شود، به آن‌ها گرانول پلاستوفوم گفته می‌شود، اما اگر مراحل پخت ادامه پیدا کند، پلاستوفوم و یا همان یونولیت(پلی استایرن انبساطی) تولید می‌شود.

پلی استایرن انبساطی در زمینه‌های مختلفی به عنوان عایق‌های مقاوم و کارآمد صوتی، حرارتی عمل می‌کند، که در بحث کاربرد آن، موارد زیادی را میتوان ذکر کرد، که در دیگر مقالات ایران ورق میتوانید، اطلاعاتی در خصوص آشنایی با کاربرد آن‌ها به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...